Велико Търново чака „син“ десант и празник на „Ивайло“

Алар остава резерва и срещу Етър, Росен Кирилов едва ли ще променя състава за мача с Левски

Почти пълен ще бъде стадион „Ивайло“ днес за мача между Етър и Левски.

Очаква се на трибуните да има 10 000 фенове.

Половината от тях ще подкрепят „сините“.

Гостуващата агитка дори ще организира за пореден път шествие из улиците на старата столица.

То ще стартира в 19,00 часа от центъра на Велико Търново.

Властите предупредиха, че заради феновете на Левски ще бъдат затваряни улиците към стадион „Ивайло“.

Това обаче ще става поетапно, за да се избегнат задръствания, пише „Меридиан мач“.

От Етър също призоваха феновете си да подкрепят отбора, който си заслужи това с равенството 2:2 с ЦСКА на стадион „Българска армия“ на старта и сега е амбициран да подхлъзне другия столичен гранд.

Срещу себе си „болярите“ ще имат съперник, който до момента е безапелационен под ръководството на новия треньор Петър Хубчев.

Столичани удариха на два пъти с по 2:0 словашкия Ружомберок в първия квалификационен кръг на Лига Европа, а в шампионата победиха с 4:1 в гостуването си на Дунав в Русе.

Виолетовите, подкрепяни от феновете си, ще се хвърлят в здрава битка на терена. Срещу червените те действаха агресивно, като това отново ще е така.

Едва ли Росен Кирилов ще прави някакви големи промени по състава си, още повече че неговият тим е по-свеж от противника.

Добрата новина за младия наставник е, че ще има още една опция за халфовата линия. През седмицата пълноценно със съотборниците си тренираше Никола Колев. Полузащитникът не игра срещу ЦСКА заради травма, но ще бъде на линия за сините.

Въпреки това надали той ще започне като титуляр. Извън групата обаче остават лекуващите контузии нападатели Иван Петков и Милчо Ангелов.

Така на върха на атаката Кирилов отново ще разчита на Флорент Боджадж. Централният нападател ще има за задача и да се връща в по-задни позиции, за да участва в организирането на играта.

Треньорът на болярите разчита много на крилата си - остротата, която придава Светослав Ковачев, и головия нюх на Даниел Младенов.

Левски днес ще изиграе 4-ия си мач за 11 дни. И треньорът Петър Хубчев започва да се опасява докога ще стигнат силите на играчите. Ръководството на клуба не му оказа помощ през седмицата - столичани така и не привлякоха нов, въпреки че специалистът настоява за още цели трима.

Очакваше се Хубчев да даде почивка на част от титулярите си, за да ги съхрани за гостуването в Лига Европа на АЕК Ларнака в четвъртък.

След сутрешната тренировка на „Герена“ обаче той взе на лагер 19 футболисти - абсолютно същите, на които разчита и в реванша с Ружомберок.

Това говори, че иска на всяка цена да спечели трите точки на "Ивайло". Ако има ротации, то те няма да са толкова много. На вратата ще е Милан Миятович, а в защитата едва ли ще има размествания.

В нея ще са Миланов, Каргас, Рейш и Горанов. Шанс за почивка има само Миланов - евентуално вместо него може да започне младокът Найденов.

В халфовата линия се очаква да стартира Юруков, който не игра срещу Ружомберок, заедно с Тиам. По левия фланг ще е Паулиньо, а по десния - Здравко Димитров.

Взетият от столичния Септември флангови нападател се включи силно в реванша със словаците. Той изостри играта, на три пъти излезе на отлични позиции, но така и не успя да вкара.

Големият въпрос е дали Дени Алар ще започне на върха на атаката, посочва „Тема спорт“. Австриецът направи отличен дебют в четвъртък - вкара красиво попадение само след няколко минути на терена.

Надали обаче Хубчев ще рискува с пускането му като титуляр, защото той още има да наваксва с подготовката. Затова на инжекции пак ще трябва да играе Станислав Костов.

Мачът Етър – Левски е тази вечер от 21:00 часа, пряко в ефира на Диема спорт, а по традиция Novsport.com ще го проследи на живо посредством чат-описание на всички интересни моменти.