РАДОСТ В ТЪРНОВО! След ЦСКА, Етър спря и Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" опитаха всичко за победата, но вратарят Христо Иванов спаси всичко

Етър и Левски не излъчиха победител в двубоя си от втория кръг на efbet Лига, който бе игран от 21:00 часа на ст. „Ивайло” във Велико Търново. Срещата завърши при резултат 0:0, като гостите доминираха през по-голямата част от двубоя, но не успяха да извлекат ползи от това, а и стражът на „болярите” Христо Иванов на няколко пъти показа класата си и опази мрежата си суха.

Така Левски прекъсна перфектната си серия от началото на сезона – две победи над Ружомберок в Лига Европа и успех с 4:1 над Дунав на старта на новия сезон. Етър пък направи второ реми със софийски гранд, след като в първия кръг завърши 2:2 при гостуването си на ЦСКА.

Първото полувреме на „Ивайло” мина на високи обороти, като и двата тима създадоха няколко добри положения, но резултатът остана непроменен след 45 минути игра.

Гостите бяха по-активни в атака и по-често отправяха удар, а в 11-ата минута бяха и близо до попадение, но късметът обърна гръб на тима на Петър Хубчев. Мартин Райнов пусна отличен пас по земя за Горанов, който разви атаката с пас надясно, кълбото обаче се отби в крак на бранител. Вратарят Христо Иванов излезе и с плонж успя да отклони леко, а връхлитащият Станислав Иванов, нямаше как да насочи кълбото, което се отби в тялото му и мина близо до левия страничен стълб.

В 24-ата Левски отново изпусна попадението, след като Станислав Иванов и Здравко Димитров не успяха да се координират в пеналта на домакините, а Давиде Мариани стреля право във вратаря.

„Болярите” също на няколко пъти тестваха отбраната на гостите, която показа колебания, но без да се стига до сериозна намеса на Миятович.

В края на първата част Левски направи и втория си сериозен пропуск. Станислав Иванов центрира за включилия се отдясно Мариани, швейцарецът обаче не спря добре топката и я прати във владение на домакините.

Минута след започването на втората част играта бе прекъсната заради гъстия дим разстлал се на терена  след използването на димки от трибуните.

И през второто полувреме столичани бяха по-дейният тим, като действията на терена се развиваха предимно в половината на „виолетовите”, но липсата на късмет и блестящи изяви на вратаря Христо Иванов задържаха равенството на стадиона във Велико Търново.

В 60-ата минута Нуно Рейш засече с глава центриране от корнер, отклонявайки към непокрития Паулиньо, бразилецът обаче не успя да спре топката на няколко метра от вратата.

Петър Хубчев вкара в игра Дени Алар в 68-ата минута, а само две минути по-късно новото попълнение на Левски бе близо до откриване на резултата. Иван Горанов намери с точен пас австриеца, който засече в движение топката, но Христо Иванов бе покрил ъгъла си и парира шута.

Хубчев вкара в игра Франко Мазурек, а в последните минути в игра влезе и Станислав Костов, който замени Паулиньо, но рокадите на специалиста не донесоха промяна в резултата и двата тима записаха по точка в актива си.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Етър - Левски 0:0

90+8 Край на двубоя!

90+6 Дани Младенов напуска игра, влиза Яни Пехливанов.
90 Осем минути добавено време.
85  Удар на Мариани от около 40 метра, топката минава високо над вратата.
84 Станислав Костов заменя Паулиньо.
83 Жълт картон за Франко Мазурек.
81 Опасна атака на Левски, но Иван Горанов е в засада при подаването на Мазурек.
78 Светослав Ковачев е заменен, влиза Ивано Стоянов
74 Мазурек заменя Тиам.
73 Нуно Рейш нанася пореден неточен удар.
70  Иван Горанов центрира в пеналта за Алар, който засече в движение топката, но Христо Иванов се намеси блестящо и успя да парира удара, запазвайки мрежата си суха.
68 Дени Алар влиза в игра на мястото на Здравко Димитров.
66 Никола Колев влиза в игра за Етър, заменен е Йордан Апостолов.
65 Центриране на Мариани от корнер, Христо Иванов излиза и боксира.
60 След центрирането от корнер Нуно Рейш отклонява с глава топката, която се насочи към непокрития на далечната греда Паулиньо, но бразилецът не игра концентрирано и пропусна да спре кълбото.
59 Артюнин се намесва добре след пас на Горанов отляво.
54 Мариани центрира от корнер, топката е засечена с глава от Каргас, но ударът му е неточен.
52 Главният рефер Станислав Тодоров подновява играта.
47 Играта е спряна временно заради гъстия дим от димките на феновете.
46 Начало на второто полувреме!
45  Край на първото полувреме!
43  Пропуск на Давиде Мариани! Швейцарецът получи от Станислав Иванов на чиста позиция, но си поведе много лошо топката и не успя да нанесе удар от няколко метра.
41 Паулиньо има нужда от лекарска помощ.
40 Мощен шут на Румен Руменов, но без нужната точност и топката излиза в аут.
35 Артюнин получи в пеналта след корнер, но се засуети и топката бе избита.
31Пореден удар на гостите, отправи го Райнов от сериозна дистанция, което на затрудни стража на домакините.
26 Удар на Мариани, вратарят отклони в корнер. След изпълнението му отчитаме точен удар на Паулиньо от дистанция, който не затруднява стража.
24 Добра контраатака на Левски - Здравко Димитров финтира бранител, но топката му избяга. Точно преди вратарят да улови изскочи Станислав Иванов и открадна кълбото, последва подаване за Мариани, който обаче би във вратаря Иванов.
18 Добра игра на Мариани, спечели корнер в полза на Левски.
17 Живко Миланов центрира отдясно, но отбраната на Етър се справи с опасността.
14Нов отличен пас на Райнов, този път за Здравко Димитров, но има вдигнат флаг за засада.
11 Малшанс за Левски! Райнов пусна отлично за Горанов, той видя включващия се Станислав Иванов и пробва да подаде, топката бе отклонена от бранител, след което вратарят Христо Иванов излезе и с плонж отклони топката, която се отби във връхлитащия Иванов и излезе в аут.
5 Жълт картон за Нуно Рейш, след като фаулира Светослав Ковачев в близост до наказателното поле. При последвалия фаул Артюнин стреля право в стената.
2 Опасно прострелно центриране на Иван Горанов, Христо Иванов внимаваше и улови топката.