ОБЗОР: Френски съдия закла ЦСКА, Лудогорец с нов разгром, Страсбург с лесна победа

Партизан устиска минимална загуба в Турция и стигна до плейофите

ЦСКА отпадна от турнира Лига Европа, след като загуби с 0:1 реванша с украинския Зоря Луганск.

"Червените" обаче бяха грозно ощетени от съдийската френска бригада, която не пожела да даде чиста дузпа през първото полувреме за отбора на Люпко Петрович, а веднага след това изгони защитника Иван Турицов за втори жълт картон. Справедливо този път...

Лудогорец спечели с категоричното 4:0 реванша срещу ТНС от третия квалификационен кръг на Лига Европа и се класира за плейофите с общ резултат 9:0.

Българските шампиони не оставиха никакво съмнение в превъзходството си, макар да бяха спечелили с 5:0 домакинството си срещу уелския тим, а наставникът им Стойчо Стоев да направи цели осем промени сред титулярите.

Европейската приказка за Локомотив (Пловдив) приключи във Франция. "Смърфовете" загубиха гостуването си на Страсбруг с 0:1 и с общ резултат от двете срещи 0:2 напуснаха надпреварата в третия квалификационен кръг. Ранен гол на Кевин Зохи (8) прекърши амбициите на пловдивчани да победят "елзацси" на "Стад дьо ла Мейно". Локомотив имаше своите шансове да отбележи в гол във вратата на Селс, като най-сериозен бе пропускът на Стивън Езе с глава в 62-ата минута. Защитникът не успя да прати топката във вратата от няколко метра след центриране на Бирсент Карагарен от фаул.

Партизан пък се класира за плейофите в Лига Европа след минимална загуба с 0:1 при гостуването си на Малатияспор. Сръбският тим беше спечелил първата среща с 3:1 и ще играе за влизане в груповата фаза на турнира с победителя от двойката Мьолде - Арис (Солун).