ОБЗОР: Мощно начало за Борусия Д в Германия (РЕПОРТАЖИ)

Вердер с грандиозна издънка у дома, вижте резултатите от днешните мачове в Бундеслигата

Борусия Дормунд стартира с 5:1 срещу Аугсбург на "Сигнал-Идуна-Парк" новия сезон в Първа Бундеслига. Гостите поведоха с попадение на Флориан Нийдерлехнер още в 29-ата секунда, но само две минути по-късно Пако Алкасер изравни. В 51-ата Джейдън Санчо беше точен за 2:1, а в 57-ата Ройс увеличи аванса на вицешампионите на 3:1. След близо час игра Алкасер добави още един гол, а 82-ата минута Юлиан Брант оформи крайното 5:1.

Три от новите попълнение на "жълто-черните" -Нико Шулц, Торган Азар и Матс Хумелс започнаха титуляри. Юлиан Брант пък влезе от пейката.

Снощи първенецът Байерн (Мюнхен) направи фалстарт - 2:2 срещу Херта (Берлин), което дава шанс на Борусия да поведе на баварците още сега. От Дортмунд вече заявиха амбиции да се борят за титлата.

Вердер допусна грандиозна издънка още в първия кръг. Тимът загуби с 1:3 домакинството си на Фортуда Дюселдорф. Вердер няма успех на старта в първенството от вече шест години насам. Единствената им утеха е, че днес те регистрираха рекордния си 1867-и мач в Бундеслигата, с което задминаха Хамбургер ШФ и са начело в тази класация.

Срещата на “Везерщадион” беше дебютна в лигата за българина Илия Груев, който е асистент на старши треньора Флориан Коофелт.

Участникът в Шампионска лига - Байер Леверкузен, пък започна с труден успех - 3:2 срещу новака Падерборн вкъщи. Домакините повеждаха, гостите на два пъти изравняваха, за да се стигне до победното попадение на Кевин Фоланд в 69-ата минута.