"СИНЯ БЪЛГАРИЯ" ЛИКУВА! Левски пак е лидер в Efbet лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Паулиньо с два гола, Нашименто и Робърта с по един, за рутинна победа над Витоша Бистрица

Левски срази с 4:0 Витоша Бистрица и се завърна начело в класирането на efbet лига. "Сините" имат 13 точки, с една повече от Берое и две от Лудогорец. Шампионите обаче са с мач по-малко. Утре те гостуват на Черно море в дербито от 6-ия кръг. Витоша остава на последното място без спечелена точка от началото на сезона

Два гола за "сините" заби Паулиньо, по един добавиха Нашименто, който във втори пореден мач започна като титуляр и Найджъл Робърта. След продължително лечение заради контузия, в игра се завърна защитникът Холмар Ейолфсон.

В първият четвърт час не се случи нищо интересно на терена на Националния стадион. Левски очаквано владееше повече топката, но така и не успя да създаде сериозна опасност пред вратата на домакините. Дени Алар надскочи Станкев при центриране от корнер, но ударът му с глава беше много неточен. В 19-ата минута отлична атака на "сините" завърши с нескопосано изпълнение на Райнов, който прати топката високо над вратата.

Поулиньо наруши скуката в 22-ата минута. Той отбеляза брилянтно попадение, за което вина обаче имат и играчите на Витоша. Пробив на Иван Горанов отляво доведе до суматоха в наказателното поле на домакините. Гъргоров и Зюлмбюлев сбъркаха и топката се озова в бразилецът, който майсторски я прати в горния му десен ъгъл на Василев.

В 24-ата минута  Удар на Франк Мазурек беше  отразен от вратаря на Витоша, в 33-ата Паулиньо опита да повтори головото си изпълнение, но този път изстрелът му не намери целта.

До почивката Мазурек още три пъти неуспешно обстрелва вратата на Витоша. Най-близо до попадение той беше минута преди края на първото полувреме, когато засече центриране на Иван Горанов. Изстрелът му с глава обаче профуча опасно близо до лявата греда на Василев.

Второто полувреме стартира с добра възможност за Витоша. Кабов излезе зад защитата на "сините" и стреля, но Миянович спаси. Последва опасно центриране на Гъргоров, което беше изчистено от защитата на "сините".

В 50-ата минута Василев извади опасен удар на Мазурек, който стреля под гредата от пряк свободен удар. При последвалото изпълнение на ъгловия удар Левски стигна до втори гол. Негов автор отново беше Паулиньо, който засече подаване на Каргас. На повторението обаче ясно се вижда, че бразилецът е в засада.

Иван Горанов можеше да вкара куриозен гол в 67-ата минута. Негово центриране се превърна в опасен удар под гредата на Християн Василев. Вратарят успя да спаси, а при последвалата атака Франко Мазурек стреля в аут.

В 82-ата минута Найджъл Робърта проби отляво и пусна отлично подаване към Фелипе Нашименто, който от непосредствена близост с лекота прати топката във вратата.

Минута по-късно Холмар Ейолфсон бе посрещнат с аплодисменти при завръщането си както от феновете, така и от футболистите. Бранителят се появи на терена, след като лекуваше контузия, която получи през есента на миналата година.

В края на мача Найджъл Робърта съумя да запише името си и сред голмайсторите. В 89-ата минута Нашименто върна жеста на национала на Кюрасао, като центрира отлично от фаул и бившият нападател на Камбуур я заби неспасяемо в мрежата с глава.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ВИТОША: 1. Християн Василев, 2. Тодор Гочев, 3. Евгени Зюмбулев, 5. Венцислав Бонев, 23. Емил Гъргоров, 24. Георги Купенов, 9. Илия Димитров, 93. Атанас Кабов, 80. Лъчезар Котев, 88. Мартин Станкев, 99. Ваньо Иванов

ЛЕВСКИ: 1. Милан Миятович, 20. Живко Миланов, 19. Йоанис Каргас, 22. Нуно Рейш, 4. Иван Горанов, 70. Мартин Райнов, 14. Филипе Нашименто, 7. Паулиньо, 99. Станислав Иванов, 10. Франко Мазурек, 9. Дени Алар

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ

90+2 Край на мача!

89 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Робърта също бележи, след като засече центриране на Нашименто от фаул!

83 - Холмайр Ейолфсон се завърна в игра, влезе на мястото на Каргас

82 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Нашименто прави резултата 3:0 след отлична еасистенция на Робърта

76 - Пореден удар на Мазурек и отново в аут

72 - Найджър Робърта се появи на мястото на Дени Алар

68 - Първа смяна и в състава на Левски - Насиру Мохамед влезе на мястото на Станислав Иванов

67 - Иван Горанов пробва центриране, което се превърна в опасен удар под гредата на Християн Василев. Вратарят успя да спаси, а при последвалата атака Франко Мазурек стреля в аут

65 - Тодор Гочев излезе, Курупис влезе

59 - Кутев замени Мартин Станкев в състава на Витоша

55 - Жълт картон и за Тодор Гочев

53 - Станислав Иванов получи жълт картон за симулация, след като се опита да си изпроси дузпа

51 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Отново Паулиньо! При изпълнението на ъгловия удар Каргас свали към бразилеца, който отблизо прати за втори път топката в мрежата на домакините

50 - И Християн Василев демострира класа. Той спаси силен шут на Мазурек от фаул

48 - Миятович отрази опасен удар на Атанас Кабов

46 - Начало на второто полувреме

45+1 Край на първото полувреме

44 - Мазурек засече центриране на Иван Горанов. Изстрелът му с глава обаче профуча опасно близо до лявата греда на Василев

39 - Мазурек стреля извън наказателното поле, точката мина високо над вратата

33 - Паулиньо опита да преодолее вратаря на Витоша по начина, по който го направи при гола, но този път не успя

26 - Емил Гъргоров получи жълт картон за реплика срещу съдията

24 - Удар на Франк Мазурек е отразен от вратаря на Витоша

22 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Паулиньо бележи! Бразилецът матира вратаря на Витоша с техничен удар в горния му десен ъгъл

19 - Хубава атака на Левски завърши с удар на Мартин Райнов, който стреля високо над вратата

14 - Алар надскочи Станкев при центриране от корнер, но ударът му с глава беше много неточен

9 - Опит да бъде намерен Дени Алар в наказателното поле на Витоша. Подаването обаче е непосилно за нападателя и Християн Василев пръв стига до топката