ЛУДО ДЕРБИ В АНГЛИЯ! Тотнъм спря Сити след чудовищна драма на „Етихад“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Четири гола и отменен такъв в добавеното време прекъснаха фамозната серия на шампиона във Висшата лига

Очакваното с голям интерес дерби от втория кръг на английската Висша лига между Манчестър Сити и Тотнъм завърши без победител – 2:2.

Мачът бе изключително интригуващ и приключи по страхотен начин, тъй като попадение на английските шампиони в добавеното време на срещата бе отменено заради игра с ръка след преразглеждане със системата VAR.

Домакинът Сити повеждаше на два пъти, чрез Рахим Стърлинг (20) и Серхио Агуеро (35), но гостите от Лондон успяха да изравнят след голове на Ерик Ламела (23) и резервата Лукас Моура (56), за да прекъснат впечатляващата серия от 15 поредни успеха на „гражданите“ в Премиършип.

Иначе, още в седмата минута „небесносините“ можеха да поведат, но ударът на Стърлинг не се получи.  В 11-ата те имаха претенции за дузпа, които обаче не бяха уважение от арбитъра Майкъл Оливър, като ситуацията дори не бе разгледана с VAR и играта продължи.

Натискът на „гражданите” все пак даде резултат след 20 минути игра. Кевин Де Брюин получи отдясно и центрира страхотно към Стърлинг на далечната греда, а английският национал с глава, успя да я насочи в левия ъгъл на вратата за 1:0.

Гостите от Лондон обаче показаха страхотен характер. Само три минути, след като допуснаха попадение във вратата си, футболистите на Почетино отговориха подобаващо. Ндомбеле намери по отличен начин Ерик Ламела между трима противникови играчи, аржентинецът се огледа и прецизно насочи топката в десния ъгъл на вратата за 1:1.

В 35-ата минута „гражданите” показаха истинска класа с организираната атака за втория си гол в срещата.

Кевин де Брюин затвърди отличните впечатления с изявите си от началото на срещата, асистирайки по брилянтен начин на Агуеро. Де Брюин пусна топката „по конец” към аржентинеца, който просто подложи крак, за да насочи коженото кълбо в мрежата. Това бе трета асистенция за белгиеца от началото на сезона, като за сравнение, за 19 мача през миналия сезон той имаше едва две, припомня Гонг.

Втората част започна с масиран натиск за домакините, които сътвориха няколко много добри възможности, но така и не ги реализираха. Бернардо Силва пропусна най-чистата възможност, стреляйки слабо в ръцете на вратаря на Тотнъм.

В 56-ата минута Маурисио Почетино направи първата си смяна в мача, като извади от игра Хари Уинкс, а на негово място се появи Лукас Моура. Именно бразилецът успя да изравни резултата за Тотнъм с първото си докосване до топката. След центриране от корнер, Моура засече с глава коженото кълбо в мрежата за 2:2.

Десет минути по-късно зрителите станаха свидетели на неприятен инцидент на резервната скамейка на „гражданите”. При смяна на Серхио Агуеро с Габриел Жезус, аржентинецът остана недоволен от решението на своя мениджър Пеп Гуардиола и двамата влязоха в разправия.

Въпреки това обаче в добавеното време именно Жезус прати топката в мрежата на Тотнъм и вдигна на крака „Етихад“. Радостта на домакините обаче бе кратка, защото реферите разгледаха ситуацията с VAR и видяха игра с ръка на защитника Лапорт, която в крайна сметка се оказа решаваща за анулирането на гола.

Така двата отбора поделиха точките и имат по 4 след първите си два мача от Висшата лига.

МАНЧЕСТЪР СИТИ – ТОТНЪМ 2:2
1:0 Стърлинг 20