ВПЕЧАТЛЯВАЩО: Ливърпул еднолично на върха след 3:1 над Арсенал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърсисайдци отказаха „топчиите“ за по-малко от час на „Анфийлд“, Салах блести с два гола

Ливърпул спечели с 3:1 битката на непобедените във Висшата лига с Арсенал!

Хората на Юрген Клоп спечелиха домакинството си от третия кръг, за да оглавят еднолично класирането и единствени да останат с пълен актив точки през сезона.

Преди това със същото можеха да се похвалят и „топчиите“, които обаче бяха надиграни на „Анфийлд“, където с две попадения блесна Мохамед Салах.

Само в рамките на 10 минути през втората част египтянинът се разписа на два пъти и Ливърпул поведе с 3:0, след което обаче намали оборотите и Лукас Торейра отбеляза почетното попадение за „топчиите“.

Те имаха чудесен шанс да открият чрез рекордната си клубна покупка Пепе след грешка на вратаря Адриан още в началото на мача.

После обаче домакините постепенно овладяха инициативата и не я изпуснаха до самия край.

Те поведоха малко преди почивката, когато защитникът Жоел Матип откри с глава.

Той стори това в 41-ата минута след центриране от корнер на Александер-Арнолд, при което Ван Дайк бе задържан в пеналта.

Така или иначе обаче мърсисайдци се оттеглиха с гол аванс на почивката, а скоро след нея решиха всичко.

Четири минути след паузата Салах удвои от дузпа, отсъдена за нарушение на Давид Луис срещу самия него, а в 58-ата оформи класиката с прецизен изстрел.

Пет минути преди края на редовното време пък влезлият като резерва Торейра вкара за Арсенал, но за повече гостите нямаха сили и останаха с 6 точки в актива си.

Ливърпул пък изравни клубния рекорд от 12 поредни победи във Висшата лига и събра максималните 9, така че ще остане еднолично на върха, независимо от резултата на шампиона Манчестър Сити в неделната визита на Борнемут.

Ливърпул – Арсенал 3:1
1:0 Матип (41)
2:0 Салах (49, дузпа)
3:0 Салах (59)
3:1 Торейра (85)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛИВЪРПУЛ: Адриан, Александър-Арнолд, Ван Дайк, Матип, Робъртсън, Фабиньо, Хендерсън, Вайналдум, Салах, Мане, Фирмино;

АРСЕНАЛ: Лено, Мейтланд-Найлс, Сократис, Луиз, Монреал, Джака, Гендузи, Уилок, Себайос, Пепе, Обамеянг.