СЕНЗАЦИЯ: Кристъл Палас с първа победа над Юнайтед в ерата на Висшата лига! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пълна драма на „Олд Трафорд“, Рашфорд изпусна дузпа - гостите с гол в добавеното време

Кристъл Палас поднесе голямата изненада на Острова в съботния ден, след като спечели по изключително драматичен начин визитата си на Манчестър Юнайтед с 2:1 от втория кръг на Висшата лига.

Лондончани нямаха вкаран гол през този сезон, нито успех срещу „червените дяволи“ на „Олд Трафорд“ от 1989 г. насам, но постигнаха такъв след попадение на Патрик ван Аанхолт в добавеното време и за първи път победиха опонента в ерата на Премиършип.

Като цяло Манчестър Юнайтед имаше инициативата в срещата, както и владението на топката, но в крайна сметка пропусна дузпа, изравни чак в 89-ата минута и понесе драматично поражение.

За победното попадение вина носи и вратарят на домакините Давид де Хеа, а донякъде и звездата Пол Погба, който преди това загуби топката.

Иначе, още в десетата минута Хари Магуайър пресече един пас в центъра и изведе Маркъс Рашфорд сам срещу вратаря, но английският национал се подхлъзна точно преди да стреля и не можа да нанесе добър удар.

В 15-ата той изпълни добре статично положение, но над целта, а в 17-ата лятната покупка Даниел Джеймс имаше шанс отново да ликува, след гола в дебюта си, но изстрелът му от близка дистанция бе блокиран от Ван Аанхолт.

В 26-ата минута пък нов опит на Рашфорд от свободен удар премина на сантиметри от целта. Секунди след това Даниел Джеймс получи контузия, но успя да продължи, за разлика от Люк Шоу, който малко по-късно напусна с травма.

Преди това обаче той се опита да остане на терена и междувременно Кристъл Палас откри резултата с първия си гол през кампанията във Висшата лига.

Джефри Шлюп успя да надскочи Виктор Линдельоф и с глава изведе Джордан Аю, а той откри резултата с технично изпълнение покрай Де Хеа.

Така гостите поведоха на „Олд Трафорд“ за първи път от 70-те години на миналия век насам, а освен това успяха да съхранят преднината си до почивката, макар малко преди нея Пол Погба да бе близо до изравняване от свободен удар.

Скоро след паузата Даниел Джеймс бе на косъм от гола, засичайки центриране, но пак бе спрян от Ван Аанхолт, който изчисти в корнер.

Не след дълго Антони Марсиал имаше претенции за дузпа, след като падна в пеналта, но арбитърът даде знак играта да продължи и дори не я разгледа с ВАР. После обаче по същия начин той отсъди дузпа за домакините и те се превърнаха в едва втория тим в историята на Висшата лига, получил правото да изпълни 11-метрови наказателни удари във всеки от първите си три мача.

Първият бе Челси, оползотворил всяко едно от изпълненията, докато Манчестър Юнайтед пропусна втори пореден опит.

След като преди по-малко от седмица Пол Погба не успя от бялата точка, този път зад топката застана Маркъс Рашфорд.

Английският национал обаче нацели гредата и за първи път в кариерата си пропусна дузпа. В 80-ата минута той поиска такава за задържане, но след разглеждане с ВАР бе отсъден ъглов удар.

Все пак домакините успяха да изравнят минута преди да изтекат редовните 90 с красив гол на Даниел Джеймс, след започнала от Пол Погба атака, но радостта им бе твърде кратка.

Те се втурнаха напред в търсене на победата, ала в 92-ата минута Погба загуби топката в центъра и след бърза контраатака Вилфред Заха асистира на крайния бранител Ван Аанхолт, чийто удар в близкия ъгъл мина през ръцете на Де Хеа и спря в мрежата му – 1:2.

Така Манчестър Юнайтед остана със само три успеха в последните си 15 мача от всички турнири и с 4 точки след първите три кръга, като вече има само с една повече от Кристъл Палас.

Това обаче не е единствената лоша новина за Оле Гунар Солскяер, защото в края Антони Марсиал също получи травма, както Люк Шоу през първото полувреме, а в лазарета са още Ерик Бай, Фосу-Менса и Диого Дало.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуъйър, Люк Шоу, Пол Погба, Скот Мактомини, Лингард, Даниел Джеймс, Рашфорд, Марсиал;

КРИСТЪЛ ПАЛАС: Гуаита, Уорд, Гари Кейхил, Мартин Кели. Ван Аанхолт, Макартър, Миливоевич, Куяте, Заха, Шлуп, Джордан Аю;