ОГРОМНА РАДОСТ В СЪРБИЯ! Цървена звезда пак е в Шампионска лига (ВИДЕО)

"Черно-белите" излъгаха Йънг Бойс, Борян отново герой

Цървена звезда се класира за груповата фаза на Шампионската лига за втора поредна година. Сръбският гранд елиминира Йънг Бойс след две равенства - 2:2 и 1:1, но с повече голове на чужд терен.

И двата отбора дебютираха в групите през миналия сезон, като постигнаха по една впечатляваща победа - Звезда над бъдещия шампион Ливърпул, а Йънг Бойс над Ювентус. В исторически план съперниците се бяха срещали общо три пъти, а балансът беше 1 победа за сърбите и две равенства.

От първата минута за Йънг Бойс започна новото попълнение Фредерик Сьоренсен. Той действаше в центъра на защитата заедно с Фабиан Лустенбергер и Седрик Зесигер. В стартовите 11 се появи и Сайди Янко, предпочетен пред Улисес Гарсия. В нападение наставникът Херардо Сеоане се довери на Роже Асале, Жан-Пиер Нсаме и Нгумо Нгамало.

Началото беше предпазливо от страна на сърбите. Йънг Бойс овладя средата на терена и търсеше пространства за бързите си нападатели. Двата отбора имаха по една добра възможност от статично положение, но и в двете ситуации не се наложи вратарите да се намесват. Милунович и Дегенек от Звезда обаче получиха жълти картони още до 20-ата минута и това ги направи много предпазливи.

До почивката реално нямаше нито едно чисто положение. Йънг Бойс атакуваше, но прекалено еднообразно, а Цървена звезда се бранеше дисциплинирано и не позволи да се стигне до сериозно напрежение пред Милан Борян.

В началото на второто полувреме Звезда изнесе играта по-далеч от вратата си. Публиката даваше кураж на футболистите в червено-бяло, а тези на Йънг Бойс продължаваха да нямат идея как да стигнат до гол.

В 49-ата минута Асале се отскубна отдясно и влезе в наказателното поле, но стреля изключително неточно. В 56-ата късметът помогна на Цървена звезда, след като Борян изпусна една висока топка, тя се отби от гредата и се разходи по голлинията преди да бъде изчистена. Секунди по-късно Борян отново трябваше да се намесва и го направи убедително.

След тези трудни мигове за Звезда отборът на Милойевич направи една от малкото си атаки и тя завърши с гол. Марко Марин подаде на Родич, който догони топката и центрира към Вуканович. Последва удар с глава и "Мала Маракана" ликуваше.

При този резултат в игра в за Йънг Бойс влязоха Оаро и Миралем Сюлеймани. Швейцарците преодоляваха с лекота средата на терена, но пред наказателното поле не знаеха какво да правят. Играчите на Звезда умело накъсаха играта и чакаха последния съдийски сигнал. В 81-ата минута обаче след безобиден удар на Янко топката рикошира в резервата Бен Набуан и заблуди Борян - 1:1.

Последните минути бяха драматични. Йънг Бойс изсипваше топката в наказателното поле към Оаро и така дойде най-добрата възможност за гостите да нанесат решителен удар. Оаро гардира и подаде към свой съотборник, който шутира силно, но Борян изби в корнер.
Шеф в Дортмунд: Направихме голяма крачка напред

„Отново успяхме да напишем история и сме изключително горди“, заяви Себастиан Кел