Лудогорец е на върха! Шампионите надвиха Ботев (Вр) с 1:0 (ВИДЕО)

Манолев донесе трите точки на шампионите, двата отбора удариха по една греда

Лудогорец поведе в класирането, след като спечели с 1:0 гостуването си на Ботев Враца от 8-ия кръг на efbet лига. Станислав Манолев вкара победното попадение за шампионите в 21-ата минута. Така тимът от Разград изпревари с една точка Левски, който по-рано през деня направи 2:2 с ЦСКА.

Треньорът на Лудогорец Станислав Генчев беше направил 11 пормени в сравнение с тези, които пусна през седмицата срещу Марибор.

Врачани първи стигнаха да голова възможност. След четвърт час игра Икоко се с топката и Атанасов да излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе неточен. Постепенно Лудогорец натисна своя съперник и в 21-ата минута откри резултата. Дяков центрира към Шверчок, който не успя да нанесе удар с глава, но нахлуващият на задната греда Манолев го стори и вкара за 1:0.

До края на полувремето футболистите на Сашо Ангелов опитаха да върнат попадението, но не им се получи. От своя страна Лудогорец можеше да вкара втори гол в 45-ата минута, когато Бакалов намери непокрития отляво Чибота, но фланговият футболист шутира в аут.

След Чибота надбяга Васев и центрира към Шверчок. Таранът стреля с глава, а Костов хвана топката на самата голлиния. В 56-ата минута Ботев пропиля най-чистото си положение до този момент. Домовчийски стреля с глава след центриране от фаул, но Ренан спаси. Последва центриране отляво, след което Дяков за малко не си вкара автогол, пращайки топката в лявата греда.

Малко по-късно нов удар на Домовчийски, този път с десния крак, профуча покрай вратата. В 66-ата минута Лудогорец за малко не вкара втори гол след една от редките си атаки, когато резервата Лукоки изведе Бакалов очи в очи с Костов, но нападателят шутира в аут. Шест минути по-късно гостите направиха още един пропуск. Григоре намери с великолепен дълъг пас Бакалов на лявото крило. Нападателят центрира към Шверчок, полякът стреля от 15 метра с десния крак и нацели напречната греда.

В 86-ата минута Икоко центрира към Шверчок, който отново не отигра по най-добрия начин, тъй като се размина с топката на два метра фронтално срещу вратата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Красимир Костов, 30. Валери Домовчийски, 11. Андреас Васев, 16. Апостол Попов, 37. Венцислав Керчев, 7. Георги Вълчев, 6. Даниел Гаджев, 9. Даниел Генов, 19. Ивайло Михайлов, 18. Илия Миланов, 10. Петър Атанасов

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 5. Георги Терзиев, 7. Димо Бакалов, 8. Дан Битон, 10. Якуб Швиерчок, 11. Станислав Манолев, 13. Мавис Чибота, 18. Светослав Дяков, 21. Драгош Григоре, 22. Джордан Икоко, 44. Яцек Горалски
Лудогорец обяви кога пуска билетите за Левски

Деца и пенсионери ползват 50% намаление

Лудогорец падна от Стяуа след скандална дузпа (ВИДЕО)

"Орлите" загубиха с 2:3 в контролна среща

Дерменджиев: Има умора в нашия отбор, паузата идва навреме

"Изиграхме добър мач", каза треньорът на Лудогорец след разгрома над Локо (София)