СМЕТКИ: За България е по-добре Чехия да се класира за Евро 2020

Вижте защо

България вече загуби шанс за първите 2 места в групата.

Затова Попето и компания ще се надяват на класиране през турнира Лига на нациите.

Както е известно, нашият отбор се представи добре миналата есен и е със статута на първа резерва в Лига С.

Това почти ни гарантира, че ще получим още един шанс за класиране на Евро 2020 напролет, пише „Тема спорт“.

Аритметиката е доста трудна за обяснение, но пред България, най-общо казано, има два варианта.

Първият е да заемем мястото на баражите на Шотландия, Финландия, Норвегия или Сърбия, ако някой от тях се класира директно за Евро 2020.

Ако това не се случи, България най-вероятно ще играе за класиране на Евро 2020 с отбори от по-горната Лига Б.

Условието е поне 9 от 12 държави във въпросната Лига Б да спечелят евроквота през квалификациите. Един от тях може да са чехите.

Казано с други думи, България има по-голяма полза Чехия да спечели второто място в нашата група.

Ако се класират, футболистите на Ярослав Шилхави ще освободят едно от местата за баражите.

В същото време Косово е в по-долна лига от трикольорите, така че нямаме полза този отбор да измести чехите от второто място в сегашните евроквалификации.

Изтеглиха жребиите за полуфиналите при ветераните и купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) ще спори с Ботев (Враца) за място на финала

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона