ДРАМА НА ГЕРЕНА! Черно море пропускаше, Левски вкарваше - 3:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отмениха два гола на варненци и един на "сините"

Левски спечели с 3:0 домакинския си мач срещу Черно море в 9-ия кръг на efbet Лига. „Сините“ решиха всичко в мача за по-малко от четвърт час, като първия гол отбеляза Станислав Иванов след грешка на Митрович и Актау в 21-ата. В 31-ата Паулиньо ознаменува 50-ия си мач с Левски с гол, а четири по-късно Найджъл Робърта вкара третия гол за „сините“.

Така Левски събра 20 точки в актива си и е на точка от лидера Лудогорец. Черно море пък остава в седми пореден мач без победа – „моряците“ имат пет равенства и две загуби и след девет кръга са на седмата позиция с 11 точки.

Утре Берое приема Витоша Бистрица в последния мач за кръга.

През първите минути играта бе равностойна, а в 10-ата „моряците“ дори стигнаха до гол  чрез Жоржиньо, но попадението бе отменено заради нарушение на Даниел Димов.

В 12-ата домакините направиха сериозен пропуск. Паулиньо стартира бърза атака и изведе Станислав Иванов на добра позиция, но младият нападател стреля над вратата от ъгъла на вратарското поле.

Мартин Минчев пробва удара си в 17-ата от границата на наказателното поле, но не намери очертанието на вратата.

В 21-ата минута дебютантите Митрович и Актау направиха подарък на домакините, които поведоха в резултата. При центрирана топка, която на пръв поглед не вещаеше проблеми за гостите, вратарят Митрович излезе да улови, но бе изпреварен от Актау, който поведе на гърди. Станислав Иванов обаче го изпревари и открадна топката, след което я прати в опразнената врата.

Попадението вдъхнови “сините“, които удвоиха след десет минути. В 31-ата Иван Горанов направи отлично центриране отляво, а Паулиньо засече точно с глава от линията на малкия пеналт за 2:0, което бе 14-и гол за бразилеца в 50 мача с екипа на Левски.

В 34-ата минута втори гол на „моряците“ бе отменен. При центриране от фаул Актау успя от малък ъгъл да отбележи, но бе маркирана засада.

С третия си точен удар столичани направиха резултата класически в 35-ата минута. Мазурек пусна по земя към включващия се Найджъл Робърта, Станислав Иванов пропусна за национала на Кюрасао, който с мощен удар прати в близкия на Митрович ъгъл.

Ндонгала влезе в игра след почивката за Черно море и бързо имаше възможност да върне един гол, но негов удар в 47-ата бе отклонен от бранител на домакините.

В 59-ата Мартин Минчев открадна топката от Живко Миланов, след което нанесе удар от малка дистанция, но Миятович бе излезнал навреме и отби с крак топката.

В 64-ата минута трети гол в мача бе отменен. Хали Тиам получи на чиста позиция, финтира вратаря и вкара, но при паса към него се оказа, че е имало засада.
Паулиньо бе близо до втори гол в малко преди края на срещата, но след негов силен удар, насочен към долния десен ъгъл, Митрович успя с плонж да отклони.

В добавеното време Ндонгала пропусна от 7-8 метра да отбележи поне един гол за варненци.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Левски - Черно море 3:0
1:0 Станислав Иванов (21)
2:0 Паулиньо (31)
3:0 Найджъл Робърта (35)

90+3 Край на двубоя!
90+2 Ндонгала пропуска от чиста позиция да отбележи поне един гол за гостите, стреляйки високо над вратата.
90 Три минути добавено време.
90 Удар на Найденов и корнер за Левски след рикошет в гърба на бранител.
87 Емил Янчев заменя Андраде.
84 Опасен удар на Паулиньо в долния десен ъгъл, но Митрович с плонж успя да отклони в корнер.
82 Последна смяна за Левски, Насиру влиза на мястото на Станислав Иванов.
78 Втора смяна и в Черно море, влиза Илиан Илиев младши на мястото на Минчев.
77 Удар директно от фаул на Горанов, Митрович внимаваше и улови.
76 Франко Мазурек е заменен, вместо него влиза Дени Алар.
74 Удар на Андраде по земя, но право в Миятович.
67 Смяна в Левски, влиза Ивайло Найденов, заменен е Хали Тиам.
64 Жълт картон за Жоржиньо.
64 Хали Тиам вкарва във вратата на Черно море, но е бил в положение на засада.
59 Пропуск! Мартин Минчев открадна топката от Живко Миланов и от линията на вратарскто поле нанесе удар, но Миятович излезе навреме и успя да отбие с крак!
56 Добра игра на Димов, избивайки в корнер от краката на Станислав Иванов.
51 Андраде пробва удар от фаул, но праща в аут.
47 Шанс за Ндонгала, който от 5-6 метра пробва удар, но бранител в синьо отклони в корнер.
46 Начало на второто полувреме.
46 Смяна на почивката в Черно море, заменен е Актау, на негово място Ндонгала.
45+1 Край на първата част.
45 Минута добавено време.
42 Удар на Мазурек от границата на наказателното поле, но прекали със силата и извади в аут.
39 Отличен удар на Васил Панайотов, но топката минава много близо до сглобката на вратата.
35 ГОООООЛ! Робърта прави резултата класически! Мазурек подаде надясно към Робърта, който би мощно в близкия на вратаря ъгъл, а вратарят Митрович не реагира навреме и топката мина покрай крака му за 3:0.

34 Центриране от фаул в пеналта на Левски, Актау успя да нанесе удар от малък ъгъл, пращайки покрай Миятович, но голът не е зачетен заради засада.
33 Жълт картон за Тиам.
31 ГОООООЛ! Левски удвоява аванса си! Паулиньо започна атака през центъра за Левски, подаде наляво за Иван Горанов, който задържа на фланга, след което центрира в пеналта. Там от 10-ина метра Паулиньо отклони с глава в мрежата за 2:0!

30 Центриране на Родриго Енрике от фаул, Миятович излиза и лови.
25 Жълт картон за Андраде.
21 ГОООООЛ!!! Левски повежда при наглед безопасна ситуация за гостите! Топката бе пратена в наказателното поле на "моряците", Митрович излезе да улови кълбото, но не се разбра с Актау, който пое на гърди, но бе изпреварен от Станислав Иванов и футболистът на "сините" вкарва четвъртия си гол от началото на сезона!

17 Центриране на Панайотов от фаул, топката бе отбита, Мартин Минчев не се поколеба и от границата на наказателното поле нанесе мощен удар, който обаче бе париран с тяло от Тиам.
12 Фрапантен пропуск! Домакините откраднаха топката в центъра и организираха бърза атака чрез Паулиньо, последва извеждащ пас по земя за включващия се отдясно Станислав Иванов, който обаче от ъгъла на вратарското поле стреля силно над вратата!
10 След центрирането от корнер топката попада в Жоржиньо, който праща в мрежата зад Миятович, но има маркирано нарушение на Димов и попадението не е зачетено.
9 Важна намеса на Ейолфосн при бърза контра на варненци.
8 Силен шут на Иван Горанов, топката среща тялото на бранител и излиза в корнер.
6 Центриране на Живко Миланов, което не затруднява вратаря на гостите.