Винъс Уилямс отпадна на старта в Ухан

Американката не се възползва от доброто начало на срещата

Победителката за 2015 година Винъс Уилямс отпадна в първия кръг на турнира по тенис в Ухан (Китрай) с награден фонд 2,527 милиона долара. 39-годишната американка претърпя поражение от сънародничката си Даниел Колинс с 5:7, 6:7(5)

Уилямс започна силно и поведе с 5:3, а при 5:4 пропусна два сетбола на свой сервис, а в след това Колинс направи серия от девет поредни гейма, за да вземе първата част и да поведе с 5:0 във втората. Уилямс все пак успя да изравни и да вкара сета в тайбрек, който обаче загуби с 5:7 точки, а с това и срещата.

Във втория кръг Колинс ще играе срещу защитаващата титлата си и поставена под номер 9 Арина Сабаленка (Беларус). Сабаленка нямаше особени проблеми и стартира с категоричен успех над сънародничката си Александра Саснович с 6:1, 6:2.