ЦСКА 1948 изхвърли Дунав и продължава без загуба (ВИДЕО)

Гущеров вкара десетия си гол в последните 15 мача за лидера във Втора лига

ЦСКА 1948 елиминира с 2:1 Дунав за Купата на България. Лидерът във Втора лига продължава да няма загуба от началото на сезона. Андон Гущеров откри резултата, а през второто полувреме асистира на на Денислав Александров, който донесе победата на "червените". Преди това Свилен Щерев изравни за гостите от Русе.

Срещата на ст. "Васил Левски" започна отлично за домакините. Още преди да е изтекла и една минута от началоно Гущеров вкара 15-ия си гол в последните 10 срещи.

Дунав изравни играта и в 42-ата минута Свилен Щерев беше изпуснат от Янко Сандански. Последва изстрел с глава за 1:1.

В 52-ата минута изстрел на Иван Селеменев от точката на дузпата беше блокиран от Сашо Александров. В 72-ата ЦСКА 1948  отново поведе резултата. Гущеров проби отдясно и качи топката на главата на Александров. Крилото на "червените" не сбърка - 2:1.

В 72-ата минута ЦСКА 1948 поведе отново резултата. Гущеров проби отдясно и качи топката на главата на Александров. Крилото на "червените" прати моментално мрежата на "драконите" - 2:1.

Малко след това Васил Шопов направи двойно подаване с Ивайло Клиемнтов, който излезе на стрелкова позиция. Последвалият шут обаче  излезе в аут. До края футболистите на Людмил Киров не успяха да изравнят и логично напуснаха надпреварата. ЦСКА 1948 пък продължава и чака жребия за 1/8-финалите.