НЕВИЖДАНА ДРАМА В БИСТРИЦА! Лудогорец стигна до победа в 91-та минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резервата Бакалов вкара скъпоценния гол, Швиерчок със скандални пропуски

Лудогорец спечели трудно с 1:0 гостуването на Витоша (Бистрица) от 16-ия кръг в efbet Лига. Успехът на "орлите" дойде в добавеното време, когато в герой се превърна резервата Димо Бакалов. Крилото се разписа в 91-ата минута и осигури трите точки на тима на Станислав Генчев. Така Лудогорец поведе на върха, откъсвайки се на 7 точки пред третия Левски, който по-рано днес падна от Ботев (Пловдив) в Коматево. "Орлите" имат 42, "сините" са с 35, а втори с 36 е Локомотив (Пловдив).

В същото време Станислав Генчев направи сериозни промени в състава си. Много от футболистите, които играха в злополучния мач с Еспаньол, получиха почивка. На вратата излезе Илиев, а четворката в защита бе съставена от Икоко, Моци, Григоре и Недялков. Дяков и Анисе бяха двойката в средата на терена, а Битон бе в ролята на плеймейкър. Жоржиньо и Чибота оперираха по крилата, а в атака започна Шверчок.

Срещата започна с натиск на гостите и на няколко пъти Василев трябваше да се намесва при удари на играчи на Лудогорец. В средата на полувремето обаче дойде неприятна новина за Станислав Генчев. Драгош Григоре получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително. На негово място в игра влезе Георги Терзиев.

До края на полувремето гостите продължиха да имат териториално надмощие, но рядко стигаха до опасности пред Василев. Битон стреля точно от пряк свободен удар, но вратарят изби в ъглов удар. Домакините от своя страна действаха на контраатака и отправиха шутове към Илиев чрез Кабов и Станкев.

В началото на втората част Лудогорец удари греда. Шверчок се освободи в наказателното поле и стреля силно с десния крак, но страничният стълб спаси домакините.

Постепенно играта на Лудогорец стана все по-безидейна и тежкият терен все повече затрудняваше двата тима. Витоша действаше добре в защита и почти не позволяваше на играите на гостите да стигнат в близост до Василев. От друга страна на няколко пъти домакините имаха възможност да организират добри контраатаки към Илиев, но не успяха да се структурират добре и численото им предимство в определени ситуации остана неизползвано.

Така срещата вървеше към нулево равенство, когато Бакалов спаси тима си от грешната стъпка. Жоржиньо центрира към наказателното поле, където влезлият като резерва футболист бе оставен непокрит и с хубав отскок засече с глава топката във вратата.

Вратарят на Локо (Сф): Дано спрем ЦСКА