Драма във Враца! 10 от Славия пречупиха Ботев, "белите" излязоха на пето място! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Столичани спечелиха с 2:0 с човек по-малко през второто полувреме

Славия продължава с доброто си представяне в efbet Лига от началото на сезона, като е много вероятно да посрещне Новата година като отбор от челната шестица!

Днес "белите" на Загорчич се наложиха с 2:0 при визитата си на Ботев Враца, който пък от своя страна няма победа от 5 октомври и се намира на предпоследно място в класирането в шампионата. Столичани пък вече са на 5-ата позиция с актив от 29 точки.

Първото попадение в срещата реализира Янис Карабельов, който бе точен в 16-ата минута. Футболистът на Славия се възползва от рикоширала в гредата топка, и я засече в мрежата на Красимир Костов - 1:0!

Преди това "белите" имаха още две възможности чрез тарана си Калоян Кръстев, но не съумяха да стигнат до попадение заради добрите намеси на вратаря на домакините.

Удар на Димитър Велковски в средата на полувремето можеше да навести мрежата за втори път, но топката профуча встрани от вратата, а единственото положение пред вратата на Георги Георгиев дойде след далечен изстрел на Петър Атанасов, спасен от новоизлюпения национал.

През втората част играта значително се накъса, а Славия остана с 10 души на терена, след като втори жълт картон получи Христо Попадийн.

В края на срещата Домовчийски се размина при добро центриране от фланга, а в последните минути гол на капитана на врачани бе отменен поради засада, което вбеси старши треньора Антони Здравков. Повторенията обаче показаха, че попадението е правилно отменено.

В добавеното време Славия вкара второ попадение чрез резервата Емил Стоев, който затвърди успеха на столичани с 2:0!
----------------------------------------------------------------
Ботев Враца - Славия 0:2

0:1 Карабельов 16
0:2 Стоев 90+2

Ботев Враца: 33. Костов, 34. Лясков, 11. Васев, 86. Божинов, 30. Домовчийски (к), 37. Керчев, 7. Вълчев, 8. Янков (46 - Генов), 18. И. Миланов, 10. Атанасов, 28. Златински (46 - Гаджев, 57 - Мечев)

Славия: 13. Георгиев, 83. Попадийн, 15. Виячки, 55. Христов, 19. Велковски, 33. Г. Иванов (к), 73. Бенгюзов, 10. Карабельов, 35. Йомов, 14. Тасевски (55 - Гамаков), 7. Кръстев (66 - Стоев)
-----------------------------------------------------------------
90+3 Край на мача!

90 - ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Емил Стоев слага точка на спора, след като останал очи в очи с Костов, нямаше проблем да го преодолее за 2:0!

87 - Гол на Домовчийски е отменен поради засада! Съдиите се забавиха с отсъждането, което вбеси Антони Здравков, но повторенията показаха, че реферите са прави в отсъждането си!

85 - Домовчийски и Вълчев пропуснаха възможности да докарат нещата до изравняване, като в първия случай капитанът на Ботев се размина с топката при центриране от фланга, а при втория Георгиев изби в корнер!

75 - Без любопитни атаки в последните минути към една от двете врати. Въпреки численото си превъзходство, домакините така и не могат да организират качествена атака към вратата на Славия.

63 - Очаквано гостите от Славия се поприбраха в по-задни позиции, след като останаха с човек по-малко на терена. Въпреки това до момента врачани не могат да създадат чисто голово положение.

51 - Георги Вълчев шутира опасно от границата на наказателното поле, но вратарят на Славия избива в корнер!

50 - Христо Попадийн е изгонен за втори жълт картон, Славия остава с 10 души на терена!

46 - Начало на второто полувреме!

45 - Край на първото полувреме!

40 - Категорично Славия превъзхожда своя съперник от началото на мача, а в последните десетина минути Кръстев и Йомов имаха възможности да застрашат вратата на домакините, но не успяха да поразят целта.

29 - Удар на Петър Атанасов, вратарят на Славия внимава и спасява коварния изстрел на нападателя на врачани.

23 - Нова възможност за столичани чрез Велковски, който стреля опасно от фаул, топката мина обаче встрани от вратата.

16 - ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! При поредно центриране от статично положение последва разбъркване в наказателното поле на домакините, Кръстев стреля в гредата, след което Карабельов успя да я засече - 1:0 за Славия!

8 - Нов удар на Кръстев от линията на наказателното поле, но топката премина встрани от вратата.

5 - По-добри първи минути за гостите от Славия, които стигнаха до добър шанс чрез Калоян Кръстев, но вратарят Костов съумя да избие топката.

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона