СЛЕД ЗДРАВА БИТКА НА "ЛАУТА": Арда спря ЦСКА! (СНИМКИ)

"Червените" удариха греда, пропуснаха уникален шанс да съкратят разликата с Лудогорец

ЦСКА направи 0:0 с Арда на ст. "Локомотив" в Пловдив в мач от 19-ия кръг на efbet Лига и пропусна уникална възможност да се съкрати аванса на лидера Лудогорец на 9 точки. "Червените" не можаха да повторят успеха, който постигнаха пред седмицата срещу същия съперник и разликата с първия остава 11 т.

Куп промени беше принуден да направи треньорът на "червените" Милош Крушчич. След дълго отсъствие на десния бек се завръща Иван Турицов. Гълъбов пък започва до капитана Занев в центъра на отбраната. Тони Уот води атаката, а по крилата му помагат Отабор и Жеферсон. Зад тримата нападатели е Греъм Кери.Валентин Антов. Причината за това са контузиите на Валентин Антов и Раул Албентоса, както и наказанията на Тиаго и Coy.

Арда също имаше кадрови проблеми. Наказан е централният бранител Илиас Хасани, който беше заменен от Пламен Крумов. Отново липсват Елиша Сам и десният бек Конър Рандъл. Радослав Василев обаче се завърна в групата и дори започна титуляр.

"Червените" застрашиха вратата на домакините още в 9-ата минута, когато Кристиан Малинов беше изведен сам срещу Иван Караджов. Халфът на ЦСКА се опита да си изпроси дузпа, но реферът не видя такава. Три след това отлично центриране на Кери от корнер беше засечено с глава от Жеферсон, но топката мина встрани от вратата.

В 33-ата минута Отабор получи топката от Кери, излъга съперников защитник и стреля, но топката се отби в десния страничен стълб на вратата на Арда!

Последва удар на Мазику който профуча покрай дясната греда. В 43-ата минута центриране от корнер доведе до  разбъркване в наказателното поле на Арда, но никой от "червените" обаче не успя да нанесе удар към вратата на Иван Караджов.

Домакините отговориха с неточен изстрел на Александър Георгиев.

След почивката ЦСКА отново се опита да застраши вратата на съперника. В 53-ата минута Греъм Кери получи отличен пас в наказателното поле на Арда. Той обаче не успя да стреля, тъй като в последния момент се намеси Пламен Крумов, който извади топката в корнер.

Точно след час игра се стигна до куриозна ситуация пред вратата на домакините. Капитанът на „червените“ Петър Занев завъртя по земя топката от корнер и тя за малко да влезе в мрежата на Иван Караджов, но вратарят се намеси и улови.

Треньорът на "червените" Крушчич хвърли в боя и Юрич. Именно той беше в основата на нова опасност пред вратата на Иван Караджов. В 73-ата минута австралиецът намери на  границата на наказателното поле Тони Уот, който обаче стреля неточно.

Арда не успя да затрудни защитата на противника, а най-опасната ситуация за тима дойде в 88-ата минута, когато Спас Делев стреля от фаул, но Густаво Бусато спаси.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

АРДА: 1. Иван Караджов, 20. Деян Лозев, 5.  Зоран Гаич, 71. Пламен Крумов, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 30. Жоао Аморим, 8. Румян Ховсепян, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 99. Радослав Василев

ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 3. Жеферсон, 6. Рубен Пинто, 8. Греъм Кери, 9. Aнтъни Уот, 11. Петър Занев, 14. Вив Соломон-Отабор, 15. Кристиян Малинов, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 28. Пламен Гълъбов

90+3 Край на мача!

90 - Жълт картон за Рубен Пинто

88 - Отлично изпълнение на пряк свободен удар от Спас Делев, Бусато вади топката в корнер

86 - Удар на овсепян, Бусато улови

84 - Петър Христов влезе за Арда, Радослав Василев излезе

84 - Денис Давидов влезе на мястото на Тони Уот

83 - Шут на Евандро минава встрани от вратата

76 - Жълт картон за Евандро

73 - Уот получи чудесен пас отдясно и от границата на наказателното поле стреля, но топката мина над вратата

71 - Юрич се появи в игра на място на Жеферсон

67 - Удар на Тони Уот е пресечен от Зоран Гаич

66 - Пламен Крумов е санкциониран с жълт картон

63 - Александър Георгиев излезе, Лукас влезе

54 - Аморим приключи срещата, на негово място ще се появи Спас Делев

54 - Евадро замени Греъм Кери

53 - Греъм Кери получи отличен пас в наказателното поле на Арда. Той обаче не успя да стреля, тъй като в последния момент се намени Пламен Крумов, който извади топката в корнер

46 - Начало на второто полувреме

45+2 Край на първото полувраме

45+1 Жълт картон за Аморим

45 - Удар на Георгиев мина встрани от вратата на Густаво Бусато

43 - Разбъркване в наказателното поле на Арда след центриране от корнер. Никой от "червените" обаче не успя да нанесе удар към вратата на Иван Караджов

37 - Удар на Брадли Мазику мина встрани от вратата

35 - Жълт картон за Жеферсон

33 - Греда за ЦСКА! Отабор получи топката от Кери, излъга съперников защитник и стреля, но топката се отби в десния страничен стълб на вратата на Арда!

26 - Далечен шут на Коконов прелетя над вратата на "чарвените"

23 - Опит за удар на Аморим е блокиран от защитник на ЦСКА и топката излиза в корнер. Селд изпълнението му не последва нищо опасно пред вратата на гостите

19 - Жълт картон и за Брадли Мазику за опасно посягане срещу капитана на Арда Пламен Крумов

12 - Отлично центриране на Кери от корнер беше засечено с глава от Жеферсон, но топката мина встрани от вратата

11 - Жълт картон за Иван Коконов

9 - Кристиан Малинов беше изведен от Жеферсон сам срещу Караджов и се опита да си изпорси дузпа, но реферът не видя нарушение

6 - Отлична атака на ЦСКА, Тони Уот опита да подаде на Греъм Кери в наказетлоно поле, но Аморим се озова на пътя на топката и изчисти

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор