Барса се издъни и остави върха отворен за Реал (Мадрид) дни преди "Ел Класико" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Каталунците" завършиха 2:2 при гостуването си на Реал Сосиедад

Отборите на Барселона и Реал Сосиедад направиха 2:2 в интригуващ сблъсък от 17-ия кръг на Ла Лига.

В третата минута баските създадоха чудесна възможност, когато Исак получи пространство между халфовата линия и защитата на съперника, подаде вляво за Мартин Йодегор, който центрира опасно пред малкото наказателно поле. Жерард Пике беше избрал добра позиция и изчисти в корнер.

В десетата минута Серхио Бускетс задържа с ръце Диего Йоренте при корнер и съдията не се поколеба да назначи дузпа. Микел Оярсабал реализира с насочване в средата на вратата - 1:0.

В 24-ата Йодегор преодоля с един финт Бускетс и Френки де Йонг, след което не допусна и Жорди Алба да блокира подаването му. След паса обаче топката беше изчистена от Жерард Пике. В 33-ата отново имаше прекалено много пространство между халфовата линия на гостите и защитния вал. Исак получи в наказателното поле и пак Пике беше човекът, който се намеси в решаващия миг.

В 38-ата минута сансебастианци допуснаха индивидуална грешка, която даде възможност за голова акция на съперника. Диего Йоренте не прецени как ще тупне топката, Суарес се възползва, подаде вляво за откъсващия се Гризман, който напредна и елегантно копна над вратаря за 1:1.

11 минути по-късно Бускетс изпъкна с брилянтно извеждащо подаване към Лео Меси. Аржентинецът изскочи зад защитата и подаде встрани за свободния Суарес. Уругваецът не стреля по най-добрия начин, но все пак успя да насочи в празната врата - 1:2.

След попадението гостите от "Камп Ноу" овладяха центъра и започнаха да пристикат "чури урдин". В 58-ата Пике скочи най-правилно при корнер, вратарят беше преодолян, но защитник изчисти пред голлинията. В 62-ата Реал Сосиедад изравни след първата добра топка за втората част и без реална голова ситуация. Начо Монреал центрира отляво и Марк-Андре тер Стеген не прецени добре ситуацията и заради рикошет. Германският страж напрактика поднесе топката на Исак, който нямаше как да пропусна от чиста позиция - 2:2.

Попадението въодушеви баските и в 71-ата минута Тер Стеген отново не се намеси добре и поднесе топката на крака на играч на Реал Сосиедад.

В 79-ата Иван Ракитич реши да завърши атаката с далечен удар и шутира покрай близката греда. В 92-ата минута Пике претендира за дузпа. Централният защитник беше задържан в наказателното поле, но съдията замълча, тълкувайки, че играта е чиста.

Така Барселона записа едва второ равенство през сезона в Ла Лига и остана само на точка пред Реал (Мадрид). Така "белия балет" има шанс утре да излезе на върха ако победи Валенсия.