РАДОСТ НА "АРМИЯТА"! ЦСКА с важна победа, доближи Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

Белтраме вкара първия си гол, Бусато върви към рекорда

ЦСКА победи с 1:0 Ботев (Пловдив) в мач от 22 кръг на efbet Лига.

Единственото попадение в срещата бе дело на новото попълнение Стефано Белтраме.

Голът е дебютен за италианеца с родното ни първенство. Защитата на "червените" пък не допусна гол в десети пореден мач от шампионата.

Първата възможност в мача бе за сметка на гостите от Пловдив. Александър Тонев се озова на добра позиция фронтално срещу Бусато, но далечният му шут не намери целта и мина над вратата. Тонев имаше нова възмжност няколко минути по-късно, когато се реши да стреля от над 30 метра, но отново не намери целта.

Първите минути на срещата определено бяха за тима на гостите, който владееше топката в по-големи периоди от срещата. Много активен по левия фланг бе Станислав Шопов, който и бе първият декориран в жълто футболист, след като спря обещаваща атака на Жанио Бикел отдясно.

В следващия половин час играта се води предимно в центъра на терена,  като футболистите на двата тима не предприемаха почти никакви рискове в предни позиции, а двамата вратари нямаха почти никаква работа.

В 27-ата минута Валентин Антов изведе чудесно Али Соу зад отбраната на Ботев Пловдив, овладя коженото кълбо, но в този момент страничният рефер Петър Джугански вдигна флаг за засада. Телевизионните повторения обаче не убедиха, че такава изобщо има.

Резултатът в мача бе открит в 34-ата минута след първата по-интересна комбинация от страна на футболистите на ЦСКА. Топката бе пратена в наказателното поле към Али Соу, който отигра изключително технично с пета към Стефано Белтраме. Италианецът овладя фино и с едно докосване преодоля защитник на Ботев, след което успя да насочи топката покрай вратаря Янко Георгиев. При поемането на коженото кълбо от страна на италианеца останаха съмнения за игра с ръка, но в крайна сметка нито един от играчите на гостите не протестира.

На почивката Ферарио Спасов бе принуден да направи принудителна смяна в състава си, след като Радослав Терзиев получи травма и отстъпи мястото си на Димитър Тонев.

Втората част започна с положение пред Янко Георгиев. Евандро получи отдясно в наказателното поле и пусна успореден пас на голлинията към Белтраме, но италианецът бе изпреварен от стража на гостите, който предотврати почти сигурен гол.

Футболистите на „червените” продължиха да бъдат по-настоятелния тим на терена и направиха два непростими пропуска, които можеха да направят успеха им далеч по-изразителен.

Първо Али Соу не успя да играе много добре с пета след пас на Едвин Джеси отдясно и прати топката в аут от много добра позиция.

Още по фрапантен бе пропускът на Стефано Белтраме, който не успя да вкара на празна врата. Рафаел Енрике бе изведен отлично по лявото крило и предостави топката на италианеца на границата на вратарското поле, където италианецът стреля и като по чудо не уцели вратата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 6. Рубен Пинто (к), 10. Евандро, 15. Кристиян Малинов, 16. Жанио Бикел, 18. Брадли Мазику, 21. Едвин Джеси, 22. Али Соу, 24. Стефано Белтраме, 26. Валентин Антов, 28. Пламен Гълъбов;

РЕЗЕРВИ: 30. Витаутас Черниаускас, 3. Жеферсон Телес, 4. Божидар Чорбаджийски, 8. Греъм Кери, 17. Енрике Рафаел, 19. Иван Турицов, 9. Томи Юрич;

Треньор: Милош Крушчич;

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 1. Янко Георгиев, 28. Филип Филипов, 11. Иван Бандаловски, 3. Димитър Пиргов, 6. Костадин Ничев, 18. Радослав Терзиев, 17. Лъчезар Балтанов (к), 14. Станислав Шопов, 7. Александър Тонев, 8. Тодор Неделев, 10. Антонио Вутов;

РЕЗЕРВИ: 33. Георги Аргилашки, 2. Джонатан Перейра , 25. Станислав Работов, 23. Димитър Тонев, 26. Атанас Стоименов, 39. Стефан Попов, 15. Иво Казаков;

Треньор: Ферарио Спасов.

ЧАТ-КОМЕНТАР:

90+3 КРАЙ НА МАЧА! ПОБЕДА ЗА ЦСКА!

90 мин. Греъм Кери ще замени Стефано Белтраме, последна промяна за "армейците" в този мач.

81 мин. Едвин Джеси напуска терена, а на негово място ще видим Жеферсон. Това е решението на Милош Крушчич.

77 мин. Изстрел на Кристиян Малинов, който обаче бива спасен в вещина от Янко Георгиев.

68 мин. Ферарио Спасов предприема нова смяна в редиците на Ботев. Тодор Неделев бива заменен от Атанас Стоименов.

63 мин. Джеси напредна по фланга и пусна към Али Соу в наказателното поле, но гамбиецът стреля покрай вратата.

60 мин. Официално предупреждение и за Димитър Пиргов, който прекалено бурно се скара на главния съдия.

58 мин. Стефано Белтраме получава жълт картон заради грубо влизане в краката на Бандаловски.

55 мин. Официално предупреждение за Александър Тонев, който наруши правилата срещу Рубен Пинто.

47 мин. На почивката старши-треньорът на Ботев - Ферарио Спасов осъществи смяна. Младият Димитър Тонев се появи на мястото на Радослав Терзиев.

46 мин. Начало на втората част!

45 мин. Край на първата част!

40 мин. Рубен Пинто можеше да ознаменува юбилейния си мач №100 за ЦСКА с попадение, но техничният му шут от средна дистанция попадна точно в обсега на вратая на Ботев.

34 мин. ГОЛ ЗА ЦСКА! Бикел намери Али Соу, който с пета пусна към Белтраме. Италианецът преодоля защитник и чукна топката покрай вратаря за 1:0!

31 мин. Едвин Джеси получи възможност да се надиграва един на един с Филип Филипов. Ганаецът проби умело и центрира за Евандро, който надскочи своя персонален пазач, но ударът му с глава не намери очертанията на врата.

24 мин. Неточен изстрел на Лъчезар Балтанов.

14 мин. Белтраме центрира от фаул, а пък Вальо Антов успя да се пребори за топката на далечната греда.

4 мин. Пламен Гълъбов действа разсеяно в отбрана и подари топката на Александър Тонев, но той стреля над вратата.

1 мин. Начало на мача!