ИЗНЕНАДА! Борбен Етър, гредите и малшансът спряха Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Асистент съдия отмени кристално чист гол на шампионите с измислена засада

Лудогорец стъпи накриво при гостуването си на Етър от 22-ия кръг на efbet Лига. Шампионите стигнаха само до 1:1 на "Ивайло". Капитанът на "виолетовите" Иван Стоянов наказа бившите си съотборници, а  Марселиньо изравни.  Шампионите удариха четири греди, а аситент съдия им отмени кристално чист гол с измислена засада.

Въпреки равенството, тимът на Павел Върба има солиден аванс на върха в класирането. Лудогорец води със седем точки пред Левски и Локомотив Пд и с девет пред ЦСКА. Етър пък е пък е на десета позиция с 20 т.

Лудогорец пропусна да поведе в четвъртата минута. Тогава Марселиньо стреля от пряк свободен удар, но Анатоли Господинов докосна топката и тя се отби в гредата. Малко след това акробатично изпълнение на Якуб Швиерчок разтресе рамката на вратата на Етър. В десетата минута Вандерсон стреля от фаул и след намесата на Господинов топката за трети път се отби от гредата.

В 21-ата минута шут на Швиерчок от границата на малкото наказателно беше отразен от вратаря. Десет след попадение на гостите бе неправилно отменено. Каули бе изведен зад защитата на Етър и с мощен шут прати топката във вратата. Страничният съдия обаче вдигна флага за засада. Повторенията показаха, че бразилецът е бил в напълно редовна позиция.

Домакините изненадващо поведоха в 48-ата минута.  Иван Стоянов надбяга Светослав Дяков и видя, че Пламен Илиев е излязъл неразчетено. Последва майсторски удар от около 30 метра, който прехвърли вратаря и спря в мрежата за 1:0!

Лудогорец реагира на мига и 120 секунди по-късно Марселиньо възстанови равенството. След изпълнение на корнер, Драгош Григоре засече, но гредата спаси Етър. При добавката обаче опитният бразилец не сбърка за 1:1!

В 52-ата минута Швиерчок стреля по диагонала, топката обаче профуча встрани от вратата. Пет по-късно Вандерсон шутира от воле, но в аут. В последната минута от редовното време Антон Недялков подаде за Вандерсон, но той се подхлъзна и не уцели добре топката. Тя отиде в Марселиньо, който вложи сила и Скерлев я спря с тялото си.

В добавеното Марселиньо можеше да отбележи, след като получи топката на втора греда, но бе по-високо от нужното и халфът не намери вратата.

СЪСТАВИ:

Етър: 13. Господинов, 70. Станев, 23. Дюлгеров, 31. Станоев, 14. Скерлев, 11. Огнянов, 20. Пехливанов, 22. Колев, 73. Стоянов, 8. Лагоа, 7. Ангелов

Лудогорец: 23. Илиев, 3. Недялков, 5. Терзиев, 21. Григоре, 22. Икоко, 25. Баджи, 18. Дяков, 88. Вандерсон, 95. Каули, 84. Марселиньо, 10. Швиерчок