В ГЕНЕРАЛНАТА РЕПЕТИЦИЯ ЗА УНГАРИЯ: Националите паднаха от Беларус на "Васил Левски" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Останаха съмнения за засада при гола на гостите

България загуби с 0:1 от Беларус в контрола, играна на ст. "Васил Левски". Мачът беше последен преди изключително важния бараж за класиране на Евро 2020 с Унгария, който е точно след един месец. Нашите бяха в доста експериментален състав, а причината е, че датата не е официална.

Само 30 секунди след началото България стигна до първия си точен удар в мача. Отправи го Димитър Илиев, а вратарят на гостите спаси. В осмата минута В Спас Делев беше изведен на удобна позиция, но вратарят на гостите парира удара му. Последва добавка на Исмаил Иса, но Хаткевич отново спаси. В 13-ата Илиев можеше да се разпише. Той получи подаване от Александър Тонев и стреля от движение, но топката мина над вратата.

Беларус откри резултата в 15-ата минута. След няколко рикошета, топката попадна на крака на Подстрелов, който я прати в мрежата зад Георги Георгиев. При попадение останаха сериозни съмнения за засада, каквато обаче не беше маркирана.

Четири след това нов удар на Димитър Илиев мина над вратата, а в 21-ата Иван Горанов центрира към Александър Тонев, който успя да стреля с глава, но не не затрудни вратаря Хаткевич.

Исмаил Иса можеше да изравни в 41-ата минута.  Центриране на Иван Горанов стигна до нападателя на Черно море. Той се опита с акробатичен удар да преодолее вратаря на гостите, но Хаткевич спаси. Секунди след това удар на Спас Делев затрудни максимално стража на Бераларус, който закачи топката с върха на пръстите си и тя се отби в гредата.

След почивката в игра се появи Тодор Неделев. В 47-ата минута именно той пробва да изненада вратаря на Беларус с шут от над 20 метра, но без успех. Малко след това Хаткевич се справи и с далечен удар на Георги Миланов

В 61-ата минута Иса засече центриране на Занев, но топката попадна в ръцете на Хаткевич. Десет по-късно Миланов получи топката пред наказателното поле, завъртя се и нанесе хубав удар, който мина над вратата. Последва опасност пред българската врата Яблонски проби през центъра и намери Подстрелов. Нападателя обаче стреля неточно.

в 86-ата минута Тодор Неделев отново опита да отбележи с далечен удар, но топката излетя аут. В 93-ата минута беларусите създадоха опасност след центриране от корнер. Карпович нанесе удар с глава, но Георги Георгиев боксира в ъглов удар.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЪЛГАРИЯ: 1. Георгиев, 2. Турицов, 5. Велков, 3. Занев, 4. Горанов, 16. Малинов, 17. Миланов, 20. Тонев, 9. Делев, 14. Илиев, 19. Иса

БЕЛАРУС: 1. Хаткевич, 3. Позняк, 4. Швецов, 5. Яблонски, 8. Корзун, 17. Лисакович, 18. Степанов, 19. Подстрелов, 20. Карпович, 21. Юзепчук
Бабич: Доволен съм от резултата, но ни трябваше валериан