ТРУДНО, НО СЛАДКО: ЦСКА изхвърли Ботев Вр за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" с пълен обрат на "Армията"

ЦСКА се класира за полуфиналите на Купата на България след изключително трудна победа с 2:1 над Ботев Враца. Врачани поведоха на „Българска Армия“ в 22-ата минута чрез Даниел Генов, но домакините стигнаха до пълен обрат след почивката. Милош Крушчич направи отлични смени, които повлияха и за крайния резултат. Едвин Джеси изравни в 67-ата, а след груба грешка на Н Диайе в 89-ата, Ахмедов донесе крайния успех за ЦСКА.

Срещата започна с домакински натиск, като „червените“ притесниха отбраната на гостите още в първата минута, а в 5-ата удар с пета на Али Соу бе блокиран.

Първият точен изстрел в мача бе на сметката на врачани, слд като в 6-ата минута Петър Атанасов пробва далечен шут, но в обсега на Бусато.

Али Соу отбеляза попадение, което обаче бе отменено заради засада в 10-ата. Пет по-късно нападателят овладя добре далечен пас на Антов, последва удар по зем, но в ъгъла пазен от Красимир Костов.

В средата на първата част гостите откриха резултата. В 22-ата минута врачани получиха правото да изпълнят корнер, след центрирането Петко Ганев се възползва от неразбирателство в отбраната на „армейците“ и стреля, но топката срещна гредата, Даниел Генов обаче не бе покрит и вкара в опразнената врата.

Изключителен пропуск направи Али Соу в 32-ата. Отбраната на Ботев пропусна топката след центриране от корнер, Соу обаче от по-малко от два метра не успя да насочи към вратата.

Петър Атанасов изпълни добре фаул в 38-ата, но Бусато се намеси добре и с плонж изби в корнер.

ЦСКА стартира много офанизвно след почивката, а в 48-ата бе близо до изравняване. Едвин Джеси направи добро включване отдясно, комбинира с Али Соу, който пое с гръб към вратата, обърна се бързо и стреля от дъгата на пеналта, но топката срещна левия страничен стълб.

Гредата помогна на врачани и в 58-ата. Белтраме центрира отдясно, Н Диайе се намеси с шпагат и пресече подаването, но топката се насочи към вратата и трябваше Красимир Костов да се намесва, отклонявайки кълбото в напречната греда.

В 65-ата минута Милош Крушчич направи първа смяна, изваждайки Али Соу, който беше бурно освиркан от „червените“ фенове. На негово място в игра влезе Ахмед Ахмедов, който направи дебюта си за ЦСКА в официален мач.

Две минути след появата си на терена Ахмедов помогна на „армейците“ да изравнят. Ахмедов се пребори с Н Диайе и подаде на Занев, капитанът веднага комбинира с Едвин Джеси, който с точен удар от границата на наказателното поле изравни.

Белтраме направи индивидуален пробив в 73-ата, който завърши с удар покрай гредата, а в ответната атака Бусато направи сериозна грешка, Доминик Янков стреля покрай излезлия вратар на домакините, но за късмет на ЦСКА капитанът Занев се бе върнал и изчисти от голлинията.

В 83-ата минута Кристиян Малинов направи много добро подаване в наказателното поле, Едвин Джеси засече в движение, но от няколко метра прати над вратата.

В 89-ата минута вратаря Костов подаде по земя на Н Диайе, той обаче не успя да спре леката топка, Белтраме бе наблизо и овладя топката, последва пас за Ахмедов, който с плътен шут прати топката в мрежата за 2:1.

Ботев нямаше време да реагира и ЦСКА се класира за полуфиналите

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ЦСКА - Ботев Враца 2:1
0:1 Генов (22)
1:1 Едвин Джеси (67)
2:1 Ахмедов (89)

90+3` Край на двубоя!
90+2` Гаджев получава жълт картон.
90` Три минути добавено време.
89` ГОООООЛ!!! ЦСКА повежда! Н Диайе не успя да играе с топката, която му бе подадена от вратаря Костов, Белтраме овладя и комбинира с Ахмед Ахмедов, който с точен удар прави обрата пълен!

87` Центриране на Занев, Костов излезе да улови, но изпусна топката, но Андреас Васев изчисти, получи се бърза контра, която бе спряна с нарушение от Анита, за което получи жълт картон.
86` Енрике Рафаел заменя Джеси.
85` Точен удар на Малинов към долния десе ъгъл, Красимир Костов улови.
83`Нов пропуск на ЦСКА! Малинов отправи отлично подаване в пеналта, Едвин Джеси засече в движение, но от малка дистанция прати над вратата.
82` Даниел Гаджев заменя Даниел Генов.
79` Капитанът на гостите Даниел Генов е изваден с носилка от терена.
77` Чавдар Ивайлов е заменен, вместо него Ивайло Михайлов.
76` Жълт картон за вратаря на Ботев Враца.
75` Едвин Джеси направи центриране за Ахмедов, той не успя да играе с топката, която мина много близо до гредата.
74` Кошмарна грешка на Бусато, след която Доминик Янков отправи удар покрай излезлия вратар, но на голлинията Занев изчиства.
73` Добър пробив на Белтраме, завършвайки с удар в близост до десния страничен стълб.
72` Втора смяна в ЦСКА, заменен е Пинто, на негово място влиза Кристиян Малинов. И Пинто бе изпратен с освирквания, след като не се запомни особено в днешния двубой.
71` Спасяване на Красимир Костов след удар на Едвин Джеси.
71` Жълт картон за Влади Узунов.
67` ГОООЛ!!! ЦСКА изравнява! Влезлият като резерва Ахмедов успя да се пребори с Н Диайе и отклони към Занев, той продължи за Едвин Джеси, който с точен удар в долния десен ъгъл връща равенството!

65` Смяна и за ЦСКА - излиза Али Соу, а на негово място Ахмед Ахмедов. Соу получи сериозни освирквания от трибуните. Ахмедов прави своя дебют в официален двубой с екипа на "армейците".
63` Сериозна грешка на Мазику в средата на терена, Турицов спира опасна атака на гостите, чистейки в тъч.
62` Доминик Янков заменя Том.
58` Малшанс за домакините! Белтраме центрира отдясно Н Диайе пресече подаването, топката обаче се насочи към вратата и вратарят успя да отклони в гредата и навън.
48` Рейд на Едвин Джеси отдясно, комбинира с Али Соу, гамбиецът овладя с гръб към вратата, завъртя се бързо и стреля опасно към левия ъгъл, но топката срещна страничната греда.
46` Начало на второто полувреме.
45+1` Край на първата част. От трибуните се чуват освирквания.
45` Турицов получава лекарска помощ до тъчлинията, реферът дава минута добавено време на първата част.
44` Отново хаос в отбраната на Ботев след корнер, но пак няма футболист на "червените", който да накаже слабата игра в защита на врачани.
43` Андреас Васев получава жълт картон.
38` Удар на Петър Атанасов към горния десен ъгъл, Бусато плонжира и избива в корнер.
37` Жълт картон за Занев, спирайки опасна атака на гостите.
35`Точен удар от фаул на Ивайлов, но все пак Бусато лови.
32` Огромен пропуск на Али Соу! При центриране от корнер отбраната на Ботев не изчисти, а нападателят от около метър-два не успя да уцели вратата и засече неточно.
25 ` Чавдар Ивайлов получава жълт картон.
22`ГОООЛ!!! Ботев повежда! При центриране от корнер Петко Ганев засече след разбъркване в отбрана на домакините, топката се отби в десния страничен стълб, а Даниел Генов не бе покрит и прати в опразнената врата!

15` Отлично подаване на Антов за Али Соу в пеналта, той овладя добре и шутира по земя, но вратарят Красимир Костов бе покрил ъгъла си и изби в корнер.
10` Али Соу вкарва в мрежата зад Костов, но попадението няма да бъде зачетено заради засада.
8` Добър пробив на Лясков отляво, надбягвайки Турицов, но Занев се намесва и чисти в корнер.
6` Гостите отправят първия точен удар - Петър Атанасов стреля от над 20 метра, но право в ръцете на Бусато.
5` Отлична игра на Мазику, преборвайки се за топката срещу Петко Ганев, последва пас за Али Соу, който пое с гръб към вратата и пробва да отправи удар с пета, който бе блокиран.
1` Атака на ЦСКА в първата минута. Върнан Анита центрира в пеналта, където топкаат е изчистена в корнер. След центрирането на Белтраме първоночално топката бе изчистена, след което обаче Едвин Джеси имаше възможност да нанесе удар, но се забави и бранител изби.
1` Начало на срещата

0` Преди началото на двубоя е изпълнен химнът на България