ОБЗОР: Норич елиминира Тотнъм след дузпи, Сити и Лестър също напред за ФА Къп

Вижте четвъртфиналните двойки в надпреварата

Днес станаха ясни още три четвъртфиналисти за ФА Къп. В следващата фаза от надпреварата продължават Манчестър Сити, Лестър и Норич.

„Гражданите“ записаха минимална победа с 1:0 над Шефилд Уензди, като единственият гол в мача отбеляза Серхио Агуеро в 53-ата минута. Със същия резултат Лестър продължава напред, като Рикардо Перейра реализира за тима на „лисиците“, които отстраниха Бирмингам.

Норич направи истински подвиг и успя да елиминира Тотнъм след изпълнение на дузпи на новия стадион на „шпорите“. Домакините поведоха в 13-ата минута, когато Ло Селсо центрира от фаул, а Вертонген на далечната греда надигра във въздуха двама бранители на Норич и засече точно с глава. След почивката Норич вдигна оборотите и стигна до изравняване – в 79-ата Кени Маклейн стреля силно извън пеналта, Мишел Ворм не се намеси добре и изпусна топката ,а Йосип Дръмич бе на правилното място и отбеляза за 1:1.

Малко преди края на двубоя удар на Орие бе избит от голлинията от Годфри.

Стигна се до продължения, в които обаче резултатът се запази и победителят се реши след изпълнения на дузпи.

Ерик Дайър даде преднина за Тотнъм при дузпите, а Мишел Ворм спаси първата дузпа за Норич, изпълнена от Кени Маклейн. Ерик Ламела обаче направи пропуск, стреляйки в напречната греда и извън вратата. Адам Ида бе безкомпромисен от бялата точка и отново равенство. Ло Селсо отбеляза, а след него Щиперман също бе точен. Четвъртата дузпа за Тотнъм бе изпълнена от Трой Парът, а Тим Крул хвана ъгъла и спаси. Тод Кантуел би неспасяемо и Норич поведе. Тим Крул спаси и петата дузпа, която бе изпълнена от Фернандеш, класирайки „канарчетата“ напред.

Иначе първият спечелил си място сред финалните осем отбора бе Арсенал, който в понеделник се наложи с 2:0 като гост над Портсмут.

Със същия резултат Челси успя да надвие Ливърпул ден по-късно. Във вторник за четвъртфиналите се класира Нюкасъл след успех с 3:2 над Уест Бромич, а елитният Шефилд срази в продълженията с 2:1 Рединг.

Утре е последният двубой от 1/8-финалите - от 21:45 Дарби Каунти посреща на своя стадион Манчестър Юнайтед.