Греъм Кери донесе победата на ЦСКА над Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ирландецът избухна през второто полувреме и придвижи "червените" до третото място

С два фантастични гола на Греъм Кери ЦСКА победи Берое с 2:0 на своя стадион в мач от 24 кръг на efbet Лига. Попаденията паднаха през второто полувреме, а с успеха "червените" спряха серията от четири поредни победи на тима на Димитър Димитров и изпревариха Левски в класирането.

ЦСКА е на третото място с 46 точки, колкото има и вторият Локо (Пловдив). "Сините", които са четвърти с 45 точки, са с мач по-малко. Старозагорци пък останаха извън челната шестица с 37 точки, колкото има и намиращият се на шестата позиция Черно море.

Милош Крушчич заложи на Ахмед Ахмедов като титуляр, а сред стартовите единадесет бе и Върнон Анита. Мартин Камбуров пък бе на резервната скамейка на Берое.

Кери показа, че има намерение да прониже Перниш и отправи първия удар в мача още във втората минута. Гостите отвърнаха с удар на Фонкьо, който не намери очертанията. Играта се водеше главно в центъра през това първо полувреме, като Кристиян Малинов бе близо до гол, но не уцели вратата.

В края на полувремето първо правилно бе отменен гол на Крум Стоянов заради засада, а след това съдията отново правилно не отсъди дузпа за "червените" за падане на Малинов в наказателното поле на гостите.

СЪСТАВИТЕ:

ЦСКА (4-2-3-1): 13. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов, 28. Пламен Гълъбов, 26. Валентин Антов, 18. Брадли Мазику – 5. Върнън Анита, 15. Кристиян Малинов – 8. Греъм Кери, 24. Стефано Белтраме, 10. Евандро – 23. Ахмед Ахмедов

Резерви: 30. Витаутас Черниаускас, 3. Жеферсон, 4. Божидар Чорбаджийски, 9. Томи Юрич, 14. Вив Соломон-Отабор, 17.Енрике Рафаел, 22. Али Соу

Ст. треньор: Милош Крушчич

Берое: 12. Душан Перниш, 5. Теди Мезаг, 7. Пиер Фонкеу, 10. Гаюс Макута, 11. Алиун Фал, 17. Ибрахима Конте, 20. Стив Фуртадо, 22. Октавио, 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов, 59. Ахмед Туба;

Резерви: 33. Генадий Ганев, 3. Милен Желев, 9. Мартин Камбуров, 13. Никола Маринов, 14. Яя Меледже, 44. Виктор Генев, 73. Иван Минчев

Чат-коментар:

------------------------------------------------------------------------------------

90+4 мин. Край на мача! ПОБЕДА ЗА ЦСКА!

73 мин. ГОЛ ЗА ЦСКА! Рафаел Енрике се пребоори за топката и я чукна с глава към Кери, който спря на гърди и от въздуха със страхотен удар прониза за втори път Перниш - 2:0.

64 мин. Душан Перниш изби с мъка опасен удар на Кристия Малинов.
.

59 мин. ГОЛ ЗА ЦСКА! Греъм Кери изпълни перфектно пряк свободен удар от около 30 метра и не остави никакви шансове за стража на Берое - 1:0!

47 мин. При центриране от фаул предизвиква хаос в отбраната на ЦСКА, топката се озовава в краката на Теди Мезаг, но той не намери целта.

46 мин. Начало на второто полувреме!

45 мин. Край на първата част!

40 мин. Кристиян Малинов падна в наказателното поле и поиска дузпа, но реферът не отсъди такава.

37 мин. Отменен гол на Берое! Крум Стоянов успя да мушне топката под плонжа на Бусато, но бе в положение на засада.

32 мин. Удар на Кристиян Малинов, но топката минава на сантиметри от левия стълб на Перниш.

10 мин. Пиер Фонкьо отправя първия удар към вратата на ЦСКА, но топката не намери очертанията на вратата.

2 мин. Греъм Кери опитва да изненада Душан Перниш с далечен удар, но топката минава встрани от вратата.

1 мин. Начало на мача!