Юве срази Интер и отново е на върха в Италия (ВИДЕО)

Рамзи и Дибала носят трите точки за „бианконерите“ в мач № 1000 на Роналдо

Ювентус спечели с 2:0 дербито на 26-ия кръг в Италия срещу Интер, връщайки си първото място в класирането на Серия „А“. Двубоят, който се игра без публика заради епидемията от коронавирус, бе изключително равностоен през първите 45 минути, но след почивката „бианконерите“ се възползваха от своите шансове и след попадения на Рамзи (54) и Дибала (67) взеха трите точки. Юве е първи с 63 т., измествайки от първото място Лацио (62), а шансовете за титла на Интер значително намаляха след днешната загуба, след като тимът на Антонио Конте остава на девет пункта зад торинци.

Юве стартира много офанзивно дербито и в първия четвърт час на няколко пъти застраши вратата на гостите. В 7-ата минута Де Лихт стреля с глава, но Ханданович се намеси, а четири по-късно звездата на „бианконерите“ Кристиано Роналдо, който днес играеше своя юбилеен мач № 1000, шутира в обсега на вратаря.

Нов удар на Де Лихт в 20-ата мина над вратата, а секунди по-късно „нерадзурите“ отвърнаха с опасна атака и удар на Кандрева, който не бе далеч от целта.

В 35-ата Брозович отправи силен удар извън пеналта, но Шчесни спаси.

След почивката Роналдо продължаваше да търси своя 727-и гол в кариерата, като в 54-ата имаше важна роля при откриването на резултата. Матюиди подаде по земя за Роналдо от самата аутлиния, португалецът обаче бе блокиран, топката стигна до Рамзи и уелсецът прати в мрежата за 1:0.

В 67-ата Бентанткур намери Дибала отдясно, аржентинецът направи двойно с Рамзи, след което елиминира Йънг с прекрасен финт и стреля неспасяемо към долния десен ъгъл, удвоявайки аванса на Юве.

Роналдо пробва техничен удар към далечната греда в 74-ата, но точността му убягна, а четири по-късно Ериксен също не успя да нацели очертанието на вратата след изстрел от границата на наказателното поле.

В последната минута от добавеното време Роналдо на два пъти пропусна да направи резултата класически.