РАЗГРОМ: Херта унижи Унион в дербито на Берлин (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Старата дама" разби градския съперник с 4:0, измести Кьолн от 10-ото място

Херта продължава доброто си представяне в Бундеслигата и записа втора поредна победа, след като разби с 4:0 градския съперник Унион на старта на 27-ия кръг. Двата тима направиха равностойно първо полувреме, но след почивката домакините тотално доминираха на „Олимпиащадион“ и заслужено взеха трите точки. В 51-ата Ибишевич откри резултата,а минута по-късно Лукебакио удвои. Куня вкара за 3:0 в 61-ата, а Дедрик Боята оформи крайното 4:0 в 77-ата. След успеха тимът на Бруно Лабадия измести Кьолн от 10-ото място. Унион остава на 12-а позиция в класирането.

Херта имаше няколко добро възможности да открие резултата през първото полувреме, но домакините така и не успяха да преодолеят Гикиевич.

В 17-ата вратарят Ярстайн центрира в половината на Унион, топката бе отклонена към Лукебакио, който бързо напредна отдясно, но от чиста позиция стреля във вратаря.

Четири по-късно Груич пробва далечен удар, но заложи прекалено на силата и прати в аут.

В 27-ата домакините организираха бърза атака чрез Ибишевич, който намери добре Куня, но техничният удар на бразилеца попадна в тялото на Гикиевич.

Малко преди края на полувремето Андрих от Унион стреля опасно от фаул, като топката мина близо до горния десен ъгъл.

Второто полувреме започна на високи обороти като двата тима размениха по една добра атака, но в 51-ата минута Херта нанесе своя удар. Платенхард центрира отлично отляво, а Ибишевич прати неспасяемо с глава в горния десен ъгъл за 1:0.

Секунди след първи гол дойде и ново попадение за Херта. Унион изпълни центъра и опита да организира атака, като топката бе пратена в половината на домакините, там Ибишевич овладя и отправи дълго подаване в предни позиции. Бранител опита да изчисти, но прати в краката на Лукебакио, който финтира вратаря и стреля в опразнената врата, покачвайки преднината на своя тим.

Всички надежди на Унион за някакъв обрат се изпариха в 61-ата. Куня задържа в пеналта и пробва техничен пас за Лукебакио, който опита задна ножица, но не уцели топката. Все пак кълбото попадна в Ибишевич, който върна за Куня, а бразилецът с премерен удар прати в долния ляв ъгъл на Гикиевич, покачвайки на 3:0.

В 77-ата Платенхард изпълни корнер, никой от Унион не се намеси добре при включването на Дедрик Боята и белгиецът с глава отбеляза четвърти гол за Херта.