В МАДРИД: Атлетико загря за Барса с четвърта поредна победа (ВИДЕО)

„Дюшекчиите“ се утвърдиха на третото място в „Ла Лига“ преди визитата на „Камп Ноу“

Точно 72 часа преди гостуването си на Барселона отборът на Атлетико Мадрид постигна четвъртата си поредна победа.

За разлика от предишните три, този път възпитаниците на Диего Симеоне допуснаха попадение, макар и в добавеното време от дузпа, но пък взеха своето и се наложиха с 2:1 над Алавес.

Двубоят бе от 32-ия кръг на испанската „Ла Лига“, а след него „дюшекчиите“ се утвърдиха на третото място и вече имат с 4 точки повече от четвъртия Севиля.

Преди почивката гостите от Алавес стояха много добре на стадион "Уанда Метрополитано" и не позволиха на Атлетико да създаде опасно положение пред вратата им.

След паузата обаче домакините повишиха оборотите и скоро логичното се случи.

В 59-ата минута Киърън Трипиър центрира отлично към Саул Нигес, а той откри резултата – 1:0.

Скоро след това гостите имаха чудесен шанс да изравнят, ала топката премина покрай гредата след удар с глава на Оливър Бурк.

В 71-ата минута мадридчани получиха спорна дузпа след необмислена игра в наказателното поле на Рубен Дуарте.

Диего Коща не сгреши от бялата точка – 2:0.

Междувременно Коке си извади жълт картон и ще пропусне визитата на Барселона във вторник вечер.

В продължението на срещата пък и Алавес получи дузпа, защото при изпълнение на свободен удар Коке легна на земята и блокира пътя на топката с ръка.

Хоселу стреля неспасяемо в горния ъгъл на вратата и оформи крайното 2:1.

След него "дюшекчиите" събраха 58 точки, докато Алавес остава 14-и с 35 в своя актив.