КЪРДЖАЛИ ЛИКУВА: Арда свали Ботев от върха с първа победа за годината (ВИДЕО+СНИМКИ)

Николай Киров излъга бившия си тим с късен гол на Ради Василев

Арда постигна първата си победа за календарната година и под ръководството на Николай Киров.

Възпитаниците на Белия излъгаха бившия му отбор Ботев (Пловдив) с 1:0 в предпоследния си мач от група „Б“ на втората осмица в efbet Лига. Успехът дойде след късен гол на Радослав Василев и осигури на дебютантите във футболния ни елит първата позиция в потока.

Мачът на „Лаута“ бе двуостър, като Ботев удари две греди и вкара едно редовно попадение, което бе отменено заради несъществуваща засада.

Николай Киров определено изненада своя бивш тим с тактическа постройка 3-5-2, което даде резултат и началните минути бяха за „сините“.

В 11-ата нападателят им Спас Делев опита да изведе своя колега в атака Радослав Василев, ала той не успя да засече прострелното му центриране. То обаче се превърна в коварен за вратаря удар. Янко Георгиев внимаваше и спаси, като до 15-ата минута играчите на Арда нанесоха още 4 изстрела, макар и неточни.

Първата чиста голова възможност за Ботев пък дойде в 25-ата минута, когато Милен Стоев изби топката точно преди Тодор Неделев да я засече с глава отблизо.

След последвалия корнер „канарчетата“ вкараха редовен гол, който обаче не бе зачетен заради засада. Капитанът Лъчезар Балтанов, играл днес за последен път преди в петък да се подложи на операция, се разписа с глава от въздуха, след като Станислав Шопов нацели горната греда.

Попадението не бе зачетено заради несъществуваща засада, а в 33-ата минута и Арда удари греда, след хубав шут на Спас Делев извън наказателното поле. Нападателят нямаше късмет, докато при добавката Радо Василев бе в положение на засада.

В крайна сметка почивката приключи при нулево равенство. Малко след началото на второто полувреме Спас Делев бе намерен в наказателното поле, където обаче беше добре затворен, а впоследствие Иван Коконов не сполучи при добавката.

Ботев отговори с далечен изстрел на Тодор Неделев в 56-ата минута, който не затрудни вратаря Месут Юсуф. Не след дълго звездата на пловдивчани отново показа класата си с мощен изстрел от над 20 метра, ала топката за втори път се отби от напречната греда на Арда и не влезе в мрежата.

Кърджалийци нанесоха своя решителен удар в 81-ата минута, когато Радослав Василев изпревари вратаря на Ботев и откри резултата – 1:0, а с това донесе и успеха на Арда.

Благодарение на него „сините“ изместиха Ботев Пловдив от първото място в групата и вече имат с точка повече от опонента. В последния кръг от потока Арда гостува във Враца на Ботев, докато „жълто-черните“ приемат Дунав.

Припомняме, че първенецът в групата ще се размине с Черно море по пътя към седмото място, даващо право на бараж за Лига Европа, а останалият втори ще играе с варненци.

Арда - Ботев Пд 1:0
1:0 Радослав Василев 81