РАДОСТ В МАДРИД: Атлетико спря Барса за титлата на „Камп Ноу“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Попадение №700 на Меси и автогол на Коща стигнаха само за 2:2 на каталунците в лудо дерби с 3 дузпи

Барселона записа второ поредно равенство с резултат 2:2 и за едва втори път през сезона не успя да спечели у дома в испанската „Ла Лига“.

Атлетико Мадрид взе точка от „Камп Ноу“ в дербито от XXXIII кръг, което ще влезе в историята с гол №700 на Лионел Меси и с три отсъдени дузпи.

Една от тях дори бе изпълнена два пъти, като освен всичко друго Лео нацели и гредата.

Иначе първата възможност в срещата се откри пред Барселона, но Луис Суарес стреля покрай вратата, а после бе почти незабележим на терена до края на мача.

Отговорът на гостите не закъсня. В шестата минута Караско центрира опасно от статично положение и Диего Коща бе на сантиметри от това да засече във вратата.

Почти веднага след това и домакините можеха да открият резултата, след като Иван Ракитич отне топката от Томас Партей и отправи мощен шут по диагонала, ала Ян Облак внимаваше и спаси.

Не след дълго обаче вратарят на Атлетико беше безпомощен пред своя съотборник Диего Коща, който си вкара ефектен автогол – първи в кариерата му.

Това се случи в 11-ата минута, когато Лионел Меси центрира, а нападателят не прецени добре ситуацията. Топката се удари във вътрешната част на бедрото му и Барса поведе с 1:0.

Само пет минути по-късно обаче гостите получиха дузпа заради нарушение на Артуро Видал в пеналта.

Диего Коща застана зад топката и Тер Щеген спаси изпълнението му, ала след разглеждане на ситуацията с ВАР арбитърът нареди то да бъде повторено, защото вратарят е напуснал голлинията при удара.

Този път зад топката застана Саул Нигес и хладнокръвно я прати в мрежата, за да изравни резултата в 19-ата минута – 1:1.

В 22-ата пък Лионел Меси нацели гредата след страхотен удар по диагонала. В 30-ата отново аржентинецът опита изстрел, но покрай целта, след като бе изведен от Жорди Алба.

В 42-ата пак Лео стреля от статично положения, топката рикошира в стената от футболисти на „дюшекчиите“, но капитанът им Облак демонстрира класата си и боксира.

Така почивката дойде при равенство 1:1, ала скоро след нея Барселона поведе за втори път.

В 50-ата минута каталунците получиха малко пресилена дузпа, за препъване на Нелсон Семедо.

Меси вкара в стил Паненка от бялата точка, реализирайки гол №700 в своята кариера.

Любопитното е, че аржентинецът вкара срещу този съперник и своето попадение №600, докато №500 реализира срещу Реал Мадрид.

Само 12 минути по-късно обаче и Атлетико получи наглед лека дузпа, а по ирония на съдбата виновник за нея бе именно Семедо, тъй като кракът на Караско се удари в коляното му и арбитърът отсъди наказателен удар.

Отново Саул застана зад топката и я прати в мрежата, макар че Тер Щеген успя да се намеси, но не достатъчно, за да предотврати попадението.

То се оказа решително, защото до края нови не паднаха и така Барселона остана на второ място в класирането със 70 точки, с 11 пред третия Атлетико, но и с една по-малко от лидера Реал Мадрид, а и с мач повече.

Барселона – Атлетико Мадрид 2:2
1:0 Диего Коща 12, автогол
1:1 Саул 19, дузпа
2:1 Меси 50, дузпа
2:2 Саул 62, дузпа

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БАРСЕЛОНА: Тер Щеген, Семедо, Пике, Лагле, Жорди Алба, Ракитич, Видал, Бускетс, Рики Пуч, Меси, Суарес;

АТЛЕТИКО МАДРИД: Облак, Лоди, Фелипе, Хименес, Ариас, Саул, Томас Партей, Караско, Йоренте, Кореа, Диего Коща;