КЛЮЧОВ УСПЕХ: Дузпа в края помогна на Реал да дръпне с 4 точки пред Барса (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол на Серхио Рамос пречупи храбър Хетафе и донесе шеста поредна победа на Белия балет

Реал Мадрид успя да постигне трудна, но изключително ценна домакинска победа над Хетафе.

„Белия балет“ спечели с минималното 1:0 срещата от 33-ия кръг на испанската „Ла Лига“ и вече имат аванс от 4 точки на върха пред Барселона.

Единственият гол за шестия последователен успех след подновяването на първенството реализира капитанът Серхио Рамос от дузпа десетина минути преди края на редовните 90.

Иначе гостите от мадридското предградие се представиха много добре и определено изненадаха своите домакини с висока преса, но трябваше да се примирят със загубата заради една индивидуална грешка.

Те започнаха по-добре и още в деветата минута Чаби Ечейта отправи коварен изстрел, но Тибо Куртоа внимаваше и демонстрира класата си с майсторско спасяване.

В 16-ата Дани Карвахал трябваше да фаулира изведения отлично Марк Кукурея, за което получи жълт картон.

Първата добра възможност за Реал се откри чак в средата на първото полувреме.

В 23-ата минута Ферлан Менди центрира остро към пеналта, където Винисиус протегна крак и насочи към долния ъгъл, ала стражът на Хетафе показа отличен рефлекс, за да запази нулевото реми.

Не след дълго Рафаел Варан получи травма и бе принудително заменен от Едер Милитао в 33-ата минута.

В 36-ата пък капитанът Серхио Рамос центрира към далечната греда, където Иско отправи акробатичен удар, но вратарят спаси.

В крайна сметка първата част приключи без попадения, а донякъде изненадващо гостите започнаха по-добре и втората.

Те рядко допускаха ситуации пред своята врата и затова в 58-ата минута Лука Модрич опита далечен удар, но покрай гредата.

При ответната атака защитата на Реал Мадрид сгреши при изчистването на топката, ала Хетафе не се възползва.

Последва още една добра възможност за тима, след която наставникът на домакините Зинедин Зидан предприе тройна смяна, за да промени развоя на срещата.

Това даде резултат, защото Реал изнесе играта в половината на съперника, но така и не успя да създаде чиста голова възможност до 78-ата минута, когато Оливейра Мирамонтес извърши ненужно нарушение в пеналта и арбитърът отсъди дузпа.

Серхио Рамос бе безкомпромисен от наказателния удар, за да реализира скъпоценното попадение и да донесе трите точки на Реал.

С тях тимът събра 74, докато Барса е със 70, а Хетафе остана с 52 на шестата позиция във временното класиране.

До края на сезона в „Ла Лига“ остават пет кръга. В следващия Реал гостува на Атлетик в Билбао, докато Хетафе пътува до Осасуна.

Реал Мадрид – Хетафе 1:0
1:0 Серхио Рамос 79, дузпа

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РЕАЛ МАДРИД: Куртоа, Карвахал, Варан, Рамос, Менди, Модрич, Каземиро, Кроос, Иско, Винисиус, Бензема;

ХЕТАФЕ: Сория, Джене, Дамиан Суарес, Ечейта, Оливейра, Арамбари, Маскимович, Ниом, Кукурея, Тимор, Хайме Мата;