ШАМАР ЗА ЛЕВСКИ! Славия дойде, видя и победи на Герена (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Белите" и фамозен Филип Кръстев с обрат след почивката, завързаха троен възел "Лига Европа"

Славия спечели с 2:1 гостуването си на Левски от третия плейофен кръг на efbet Лига. Домакините поведоха с гол на Станислав Иванов преди почивката, а през второто полувреме "белите" стигнаха до пълен обрат с попадения на Ивайло Димитров и Филип Кръстев. Победата беше втора поред на Герена за тима на Златомир Загорчич. Славия вече има 52 точки, само с една по-малко от втория Левски. Със същия актив е и ЦСКА. Утре "армейците" приемат Лудогорец на "Армията". Борбата за участие Лига Европа се очертава да е жестока.

Двубоят днес беше ръководен от елитния френски рефер Клеман Тюрпен, който е №1 в родината си и вече има солиден опит в Шампионската лига.

Треньорът на Левски Георги Тодоров беше направил четири промени в сравнение с мача срещу Берое преди седмица. От първата минута стартираха Георги Георгиев, Деян Лозев, Франко Мазурек и Станислав Иванов. От своя страна наставникът на Славия Златомир Загорчич бе заложил на най-доброто.

Мачът започна с опасност пред вратата на Левски. В 3-ата минута Радослав Кирилов намери Янис Карабельов в наказателното поле на Левски. Халфът на "белите" опита изстрел, но той беше блокиран от Мартин Райнов.  В 9-ата стана горещо и пред Стериакис. Паулино центрира остро в наказателното поле, където Найденов бе блокиран от Христо Попадийн, а отбитата топка се озова в Найджъл Робърта. Нападателят бе спрян решително от Андреа Христов.

Така се стигна до 17-ата минута, когато Левски поведе в резултата. Шут на Деян Лозев беше отразен от Стериакис. При последвалото изпълнение на ъглов удар Холмар Ейолфсон нанесе удар с глава, Стериакис спаси, топката срещна тялото на Петър Патев и се озова в Станислав Иванов, който отблизо реализира - 1:0

След попадението темпото на игра спадна. "Сините" се опитваха да задържат повече топката, а съперниците им рядко напускаха своята половина. В 29-ата минута Паулиньо получи отличен пас от Мазурек, спря си топката на гърди и опита удар от въздуха, но той беше блокиран от футболист на Славия. Две след това Станислав Иванов центрира в наказателното поле към Найджъл Робърта, но нападателят бе отлично затворен от Емил Виячки и Христо Попадиийн и не успя да нанесе удар. В 34-ата пък след отлично центриране на Горанов отляво, Робърта плонжира но се размина с топката.

Чак в края на полувремето "белите" се опитаха да погледнат напред. В 43-ата минута силен удар на Венци Бенгюзов мина високо над вратата, а в добавеното време шут от фаул на Галин Иванов беше спасен без проблем от Георги Георгиев.

След почивката ролите се смениха. Гостите трайно владееха топката, а "сините" се бранеха. Треньорът Златомир Загорчич вкара в игра Георги Йомов и Ивайло Димитров. В 62-ата минута комбинация между двамата по чудо не завърши с гол, след като нападателят се размина с топката. Само три след това Димитров изравни. Той засече с глава центриране на Георги Йомов отдясно - 1:1! Голът е трети за Косъма този сезон, като и трите са срещу Левски на Герена.

В 71-ата минута Мартин Петков се озова на голова позиция, но беше добре затворен от Емил Стоев и пропусна добър шанс за Левски. Секунди по-късно Ивайло Димитров изведе Филип Кръстев сам срещу вратаря на Левски. Талантът на "белите" преодоля Георги Георгиев, но преди да отправи удар той беше блокиран от притичалия Юруков. Последва отлично спасяване на Стериакис след удар от фаул на Франко Мазурек.

Славия измъкна победата в 85-ата минута, когато Филип Кръстев се разписа след отлична самостоятелна акция.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 27. Георги Георгиев, 4. Иван Горанов, 5. Холмар Ейолфсон, 6. Ивайло Найденов, 7. Паулиньо, 10. Франко  Мазурек, 17. Найджъл Робърта, 26. Деян Лозев, 70. Мартин Райнов, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов

СЛАВИЯ: 32. Антониос Стериакис, 4. Петър Патев, 23. Емил  Виячки, 55. Андреа Христов, 83. Христо Попадийн, 33. Галин Иванов, 73. Венцислав Бенгюзов, 10. Янис Карабельов, 20. Филип Кръстев, 11. Радослав Кирилов, 9. Цветелин Чунчуков

90+3 Край на мача!

85 - ГООЛ ЗА СЛАВИЯ! Филип Кръстев направи обрата пълен!

81 - Далечен удар на Георги Йомов попава в ръцете на вратаря Георги Георгиев

79 - Жълт картон за Петър Патев

75 - Отлично спасяване на Стериакис след удар от фаул на Франко Мазурек

72 - Ивайло Димитров изведе Филип Кръстев сам срещу вратаря на Левски. Талантът на "белите" преодоля Георги Георгиев, но преди да отправи удар той беше блокиран от притичалия Юруков

71 - Шанс за Левски. Мартин Петков се озова на голова позиция, но беше добре затворен от Емил Стоев

65 - ГООЛ ЗА СЛАВИЯ! Ивайло Димитров изравни, след като засече с глава центриране на Георги Йомов отдясно!

62 - Георги Йомов центрира за Ивайло Димитров, който обаче се размина с топката

58 - Ради Кирилов пробва удар извън наказателното, но топката е уловена от вратаря Георгиев

55 - От началото на второто полувреме футболистите на Славия владеят повече топката, но не могат да създадат опасност пред вратата на Левски

51 - Жълт картон за Венци Бенгюзов

46 - Начало на второто полувреме

45+3 -  Край на първотополувреме

45+1 - Жълт картон за Робърта

43 - Силен удар на Венци Бенгюзов мина високо над вратата на Левски

34 - Отлично центиране на Горанов отляво, Робърта плонжира но се размина с топката

31 - Станислав Иванов центрира в наказателното поле към Найджъл Робърта, но нападателят бе отлично затворен от Емил Виячки и Христо Попадиийн и не успя да нанесе удар

29 - Паулиньо получи отличен пас от Мазурек, спря си топката на гърди и отипа удар от въздуха, но той беше блокиран от футболист на Славия

17 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Станислав Иванов вкара! Шут на Деян Лозев беше отразен от Стериакис. При последвалото изпълнение на ъглов удар Холмар Ейолфсон нанесе удар с глава, Стериакис спаси, а топката срещна тялото на Петър Патев и се озова в Станислав Иванов, който отблизо реализира - 1:0

14 - Бенгюзов беше оставен непокрит в наказателното поле на Левски и засече с глава центрирана от ъглов удар топка. Тя се заби в зелята и изненада вратаря Георги Георгиев, който все пак успя да се справи с опасността

12 - Найджъл Робърта стреля с глава след центриране на Мазурек от корнер. Ударът на нападателя обаче мина встрани от вратата

9 - Ценнтриране на Паулиньо доведе до суматоха в наказателното поле на Славия, но първо Найденов, а след това и Робърта Не успяха да отправят удар към вратата. Те бяха добре блокирани от бранителите на "белите"

3 - Радослав Кирилов намери Янис Карабельов в наказателното поле на Левски. Халфът на "белите" опита изтрел, но той беше блокиран от Мартин Райнов