ДРАМА! ЦСКА получи съдийска помощ, уцели 3 греди и пак не победи Лудогорец на "Армията" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Али Соу направи силен мач след провала за Купата, отмениха редовен гол на шампионите

В дербито на 29-ия кръг на efbet Лига ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно 1:1 мача на "Българска армия".

Срещата предложи много динамичен и атакуващ футбол, като освен двата гола зрителите видяха три греди и отменено попадение.

Мачът на „Българска армия“ започна активно за домакините, като първият удар бе дело на Ахмед Ахмедов още в 4-та минута. Секунди след това Али Соу засече с глава центриране отляво на Евандро, но топката се отби в дясната греда на Лудогорец!

В 10-та минута първо Евандро не успя да насочи топката в очертанията от няколко метра, а от корнера Али Соу не съумя да прати кълбото в мрежата след удар на Ахмедов.

В 14-та минута Лудогорец помисли, че откри резултата, след като Чибота засече успореден пас по земя, но страничния съдия вдигна засада. Повторенията обаче показаха, че таква не съществува.

До края на полувремето Ахмедов имаше добър шанс да открие, след като Тиаго бе изведен отдясно и подаде остро, но Владо Стоянов се намеси и спаси.

В 57-та минута Тиаго прати бомбен шут от дистанция, но топката отново се отби от напречната греда на гостите!

Така се стигна до 62-та минута, когато Тиаго пусна страхотен пас напред към Али Соу, той се освободи и стреля мощно, като Стоянов нямаше шанс и резултатът бе открит – 1:0!

Само девет минути обаче бяха нужни за Лудогорец да изравни. Резервата Дан Битон изпълни по отличен начин пряк-свободен удар, прати топката над стената и матира Бусато за 1:1.

В 78-та минута за трети път гредата спря ЦСКА, след като Али Соу получи топката, обърна се и стреля от малък ъгъл, но разтресе десния стълб.

Така ЦСКА се изравни на второто място с Левски, събирайки 53, докато Лудогорец е на 16 точки пред тях.

ЦСКА - Лудогорец 1:1
1:0 Али Соу 62
1:1 Дан Битон 71

Стартови състави:

ЦСКА: Бусато, Занев, Жеферсон, Кери, Евандро, Мазику, Турицов, Тиаго, Ахмедов, Гълъбов, Али Соу

Лудогорец: Стоянов, Недялков, Терзиев, Анисе, Чибота, Сисиньо, Жоржиньо, Григоре, Баджи, Вандерсон, Каули

90 - Край на мача! ЦСКА и Лудогорец завършиха 1:1

78 - Tрета греда за ЦСКА! Али Соу разтресе десняи стълб на Стоянов след удар от малък ъгъл!

71 - ГОООЛ за Лудогорец! Гостите изравняват след отлично изпълнение на пряк-свободен удар от резервата Дан Битон, който матира Бусато.

62 - ГОООЛ за ЦСКА! Али Соу успява да изведе домакините напред в резултата след отличен удар, след като се оказа на точното място в наказателното поле! Тиаго го намери с перфектен дълъг пас и острието на "червените" овладя и прониза Стоянов с бомбен удар.

61 - Жоржиньо се включи в атаката и стреля с глава, но топката мина покрай Бусато

57 - Страхотен удар на Тиаго, но отново топката се отбива в напречната греда!

53 - Ахмед Ахмедов пада в наказателното на Лудогорец, но вместо дузпа ще получи жълт картон за симулация

46 - Начало на втората част в София!

45 - Край на първото полувреме!

44 - Тиаго получи отлично извеждане отдясно и пусна по земя към Ахмедов, но Владо Стоянов се намеси решаващо!

33 - Ахмедов опита да продължи с глава центриране, но не успя

14 - Чибота праща топката във вратата на ЦСКА, след като засече центриране по земя, но попадението е отменено, заради засада! Повторенията обаче показаха, че таква няма.

10 - Удар на Ахмедов бе продължен от Али Соу, но неточно!

10 - Нов отличен шанс за ЦСКА, Ахмедов не успя да стреля с глава, а след това Евандро не намери целта от няколко метра.

5 - Отличен шанс пред Али Соу, който засече с глава центриране на Евандро, но гредата спаси Лудогорец от сигурен гол!