ПО ШАМПИОНСКИ! Лудогорец разби Левски с 3:0 в чест на Деветата (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" отново трагикомични и в Разград, дори Наско Сираков не издържа и си тръгна преди края

Лудогорец разби с 3:0 гостуващия Левски и вече в 35-и пореден шампионатен мач е без загуба, доближавайки се само на една среща от рекорда на ЦСКА. Козмин Моци откри резултата в 26-ата от дузпа, а Чибота удвои в 66-ата.  В 75-ата Дан Битон показа добра техника и оформи крайния резултат за „орлите“, които след мача отпразнуваха деветата поредна титла. Преди първия съдийски сигнал публиката се сбогува с Марселиньо, който изигра 347 мача с разградани, в които отбеляза 98 гола. Неговият №84 ще бъде изваден от употреба в Лудогорец.

Иначе играта бе равностойна в първите минути на двубоя, като „орлите“ имаха лек превес в офанзивен план. В 16-ата Икоко центрира от десния фланг, отбраната на Левски не покри Вандерсон, който от воле засече паса, но Георги Георгиев бе покрил ъгъла си и спаси.

В 24-ата Вандерсон мина с лекота между няколко играчи в синьо и бе спрян с нарушение от Мартин Райнов, за което „орлите“ получиха правото да изпълнят дузпа. Козмин Моци бе точен от бялата точка и изведе своя тим напред в резултата.

В края на полувремето Деян Лозев пропусна да изравни от чиста позиция, но и бе маркирана засада.

Левски показа доста безидейна игра след почивката, предвид изоставането на столичани в резултата. В атаката на „сините“ липсваше нужната острота и те така и не застрашиха вратата на „орлите“.

В 66-ата минута Каули изведе на стрелкова позиция Чибота, който прати покрай излизащия вратар на Левски – 2:0.

Девет по-късно резервата Дан Битон нахлу в пеналта на гостите,  освободи се хитро от двама бранители и с точен удар оформи крайното 3:0.

Собственикът на Левски Наско Сираков наблюдаваше двубоя от трибуните, но не изчака последния съдийски сигнал и си тръгна по-рано от „Хювефарма Арена“.

------------------------------------------------------------------------------------
Лудогорец - Левски 3:0
1:0 Моци (26)
2:0 Чибота (66)
3:0 Битон (75)

90+2 Край на двубоя!
90 Две минути добавено време.
85 Чибота и Горанов се сдърпаха на терена, напрежението ескалира, като дори Павел Върба се включи да разтървава играчите. Чибота и Горанов получиха жълт картон, след като страстите се успокоиха.
84 Собственикът на Левски Наско Сираков напуска "Хювефарма Арена" преди последния съдийски сигнал.
83 Жълт картон за Чибота.
83 Удар на Мазурек в ръцете на Ренан.
78 Спиерингс излиза, на негово място Марин Петков.
76 Двойна смяна за домакините, игра напускат Анисе и Икоко, на тяхно място Баджи и Недялков.
75 ГОООЛ! Дан Битон навлезе в пеналта на Левски, с рязко спиране финтира двама бранители, след което с точен удари покачи на 3:0!

73 Мартин Петков влиза на мястото на Деян Лозев.
72 Мощен удар на Тауата, Георги Георгиев пазеше добре ъгъла си и парира.
67 Битон заменя Жоржиньо.
66 ГОООЛ! Каули изведе с прекрасен пас Чибота, който останал сам срещу Георгиев прати покрай стража за 2:0.

62 Изненадващ удар по земя на Спиерингс, Ренан внимаваше и улови.
60 Жоржиньо и Горанов се сблъскаха лошо при въздушен двубой за топката, но ще продължат игра.
58 Жълт картон за Деян Лозев.
54 Два поредни неточни паса на Чибота.
46 Удар на Паулиньо от воле, праща обаче в Ренан.
46 Начало на второто полувреме.
45+1 Край на първата част.
45+1 Жълт картон за Тауата.
45 Минута добавено време.
42 Деян Лозев прави сериозен пропуск, но освен това бе маркирана и засада.
38 Удари на Каргас и Паулиньо са блокирани от бранители. Секунди след това Ренан излезе и спря подаване от малък ъгъл на Мазурек.
36 Робърта организира контраатака за "сините", но няма с кой да комбинира и остротата на нападението се загуби, а след пас към Мазурек, аржентинецът стреля неточно.
32 Робърта получи добър пас в предни позиции, но не успя да надиграе Моци и загуби от бранителя на домакините.
28 Дяков получава жълт картон.
26 ГОООЛ! Моци е точен от бялата точка!
24 Дузпа за Лудогорец! Вандерсон премина през няколко играчи на "сините", след което Райнов го фаулира.

18 Жълт картон за Юруков.
16 Икоко центрира отдясно, Вандерсон засече в движение, но вратарят на Левски изби в корнер.
11 Лозев центрира за Робърта, но Терзиев изчисти в корнер.
8 Първа възможност за гостите - Мазурек центрира за Робърта, който стреля с глава неточно.
4 Центриране в пеналта на Левски, където Чибота пропуска да нанесе удар.