ДРАМАТИЧНО: Манчестър Юнайтед се завърна в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи“ убиха мечтите на Лестър след победа с 2:0 в последния кръг

Манчестър Юнайтед завърши трети в крайното класиране на Висшата лига, с равни точки с четвъртия Челси, след като спечели с 2:0 визитата си на Лестър.

Така „червените дяволи“ ще се завърнат през идния сезон в турнира Шампионска лига, докато „лисиците“ ще го гледат по телевизията, защото загубиха у дома в последния 38-и кръг.

Първият гол в срещата на „Кинг Пауър Стейдиъм“ реализира от дузпа Бруно Фернандеш, а в добавеното време на мача причинилият наказателния удар Джони Еванс бе изгонен с втори жълт картон.

Второто попадение бе дело на резервата Джеси Лингард, негово дебютно през настоящата кампания, и падна в 98-ата минута.

Дошлият в начало на сезона именно от Лестър английски защитник Хари Магуайър пък се превърна в първия полеви футболист на Манчестър Юнайтед, започвал като титуляр във всеки мач, от 1994/95 насам, когато същото стори Гари Палистър.

Иначе огромният залог на срещата си пролича в началните минути, като нервите и грешките преобладаваха през цялото първо полувреме, макар че в края му гостите създадоха няколко опасности и можеха да поведат.

Те можеха да сторят това и в 11-ата минута, когато Маркъс Рашфорд изведе с дълъг пас Мейсън Грийнууд, но ударът на младока с глава мина над вратата.

Скоро след това „червените дяволи“ сбъркаха при изнасянето на топката, но изстрелът на Илфред Ндиди не беше точен.

Секунди преди първата пауза за освежаване в мача „лисиците“ осъществиха бърза контраатака и имаха числен превес пред наказателното поле на Юнайтед, ала Джейми Варди бе в засада.

В 33-ата минута Бруно Фернандеш вкара гол, който беше отменен заради засада, а Лестър отговори в ответната атака, ала Юри Тилеманс стреля покрай целта.

В 40-ата минута Джейми Варди намерен в наказателното поле, но Хари Магуайър успя да блокира бившия си съотборник.

Не след дълго пред Маркъс Рашфорд се откри най-чистата голова възможност преди почивката. Той обаче не бе концентриран и пропусна да се възползва от грешка на Джеймс Джъстин.

Последният обаче се реваншира в добавеното време на първата част, когато блокира в последния миг удар на Антони Марсиал.

Последваха удари на Рашфорд и Фернандеш, но Каспер Шмайхел се справи без затруднения и в крайна сметка първото полувреме приключи без попадения.

„Лисиците“ започнаха по-агресивно второто полувреме, тъй като точно преди края на първото прекият конкурент Челси успя да вкара два бързи гола на Уулвърхемптън и направи победата им задължителна, ако искат да финишират в топ 4.

В 60-ата минута голмайсторът им Джейми Варди засече майсторски с глава центриране от свободен удар към обратния ъгъл, но топката се удари в сглобката на вратата.

Десетина минути по-късно Антони Марсиал бе изведен в наказателното поле, където бившият играч на гостите Джони Еванс го повали и Юнайтед получи своята рекордна в клубната история дузпа №14 през сезона.

Бруно Фернандеш застана зад топката и хладнокръвно реализира, за да даде аванс на „червените дяволи“ в 70-ата минута.

В 75-ата те можеха да го загубят, защото Хаври Барнс имаше късмет пред вратарското им поле и получи отлична възможност, но стреля слабо и Де Хеа успя да спаси.

Малко по-късно капитанът на домакините Уес Морган бе намерен непокрит в пеналта и опита да стреля от воле, ала не съумя да улучи топката и пропусна чудесна възможност.

В 83-ата добра такава имаше и Демарай Греий, но след изстрела му топката премина покрай гредата.

Така се стигна до 98-ата минута, в която появилият се като резерва Джеси Лингард вкара дебютния си гол през сезона, за да сложи точка на спора и да оформи победата на Юнайтед.

Благодарение на нея "червените дяволи" събраха 66 точки, точно колкото и през миналия сезон, в който обаче останаха шести, а сега изпревариха с голова разлика четвъртия Челси и отново ще играят в Шампионската лига.

Лестър остана пети с 62 точки и през новата кампания ще участва в Лига Европа.

Лестър - Манчестър Юнайтед 0:2
0:1 Бруно Фернандеш 70, дузпа
0:2 Джеси Лингард 90+8

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕСТЪР: Шмайхел, Джъстин, Морган, Еванс, Ндиди, Олбрайтън, Чудури, Тилеманс, Томас, Ихиеначо, Варди;

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Уан-Бисака, Магуайър, Линдельоф, Уилямс, Матич, Погба, Фернандеш, Грийнууд, Рашфорд, Марсиал;