Юношите на Беласица вкараха шест на Септември Симитли в Крупник

Тимът на Георги Киров изнесе много силен мач

Много силен мач изнесе тима на Георги Киров при гостуването си на юношиге на Септември Симитли. На стадиона в Крупник младите петричани спечелиха с 6:0.

Те реализираха две попадения през първата част. Разписаха се Виктор Тодоров и Любчо Димитров.

След почивката в игра за Беласица се появиха Димитър Малев, Христо Якимов, Здравко Корчев. Истинско удоволствие бе да се наблюдава играта на младите "комити". След изпълнение на ъглов удар Малев извиси и прати топката неспасяемо зад стража на домакините.

Второто си попадение в мача Корчев реализира след като топовен изстрел. Вратарятна Септември на Септември спаси, но при добавката Зари Корчев не сгреши.

По едно попадение за отбора на Беласица отбелязаха Мартин Стойков и Христо Якимов. Така с общ резултат 6:0 гостите от Петрич ликуваха след последния съдийски сигнал, които зарадваха наставника си с разнообразна и резултатна игра и получиха овациите на зрителите.

Юношеският състав на ОФК Беласица игра на високо ниво, като силно впечатление направи  играта на Здравко Корчев, Христо Якимов, Мартин Стойков, Димитър Малев, Виктор Тодоров, Любчо Димитров, Тони Алексов, Костадин Костадинов, Костадин Николов-Ирландеца. Всички те загатват, че с играта си в бъдеще , макар и поетапно, могат да облекат екипа на мъжкия отбор на ОФК Беласица Петрич.

Следващият контролен мач на юноши старша възраст на Беласица ще бъде в четвъртък, 30 юли, от 18 часа на терена с изкуствено покритие в гимназията срещу Вихрен Сандански.