ШАМАР ЗА ЦСКА! Монтана надви "червените" насред "Армията" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отборът на Стамен Белчев не впечатли с нищо в генералната репетиция за Efbet лига

ЦСКА отнесе звучен шамар от Монтана насред "Българска Армия". Новакът в еfbet Лига спечели с 3:2 контролата между двата тима. Гостите стигнаха до впечатляващ обрат, след като губеха с 1:2 на почивката. Педи мача домакините представиха отбора за новия сезон. Публика на трибуните нямаше, но мачът се излъчваше в официалния сайт на клуба.

Пет са новите попълнение към този момент. Защитникът Юрген Матей и халфовете Амос Юга и Юнус Санкаре започнаха в титулярния състав срещу Монтана. Вратарят Димитър Евтимов и крилото Жул Кейта се появиха в игра след почивката. Като цяло тимът на Стамен Белчев не впечатли с играта си, а само след седмица му предстои първия мач от първенството - срещу ЦСКА 1948.

"Червените" започнаха по-активно и можеха да поведат още в деветата минута. Али Соу засече от въздуха центриране на Тиаго. Изстрелът на нападателя обаче се отби в страничната греда. Три по-късно Соу се реваншира. Той получи отличен пас по земя от Рафаел Енрике и след като изпревари вратаря Орлинов реализира за 1:0!

Постепенно темпото спадна, а гостите погледнаха към вратата на "червените". В 17-ата минута Николай Цветков стреля от воле, но неточно. В 35-ата Монтана изравни. Димитър Илиев беше изведен сам срещу Бусато, но Юрген Матей направи страхотен шпагат миг преди халфът да шутира. При падането си Илиев неволно продължи топката към непокрития Балджийски, който на празна врата реализира с лекота. Футболистите на Стамен Белчев пък имаха претенции, че Балджийски е бил в положение на засада.

Минута преди края на редовното време на първата част ЦСКА отново взе аванс в резултата. Центриране от пряк свободен удар доведе до напрежение в наказателното поле на Монтана, защитата на новака в efbet Лига не успя да изчисти добре топката, която попадна на крака на Валентин Антов и той я прати в мрежата за 2:1.

Три минути след подновяването на играта Али Соу се размина с ново попълнение. Нападателят беше оставен непокрит във вратарското поле, но остана под топката при центриране на негов съотборник.

В 74-ата гостите от Монтана изравниха за втори път. Тони Тасев центрира по земя в наказателното, където Николай Минков с елегантно докосване матира Димитър Евтимов.

ЦСКА се хвърли да търси успеха, но вместо това допусна трети гол. В 90­-ата минута хубав удар на Валери Христов се оказа непосилен за Евтимов - 2:3.

ЦСКА - МОНТАНА 2:3
1:0 Али Соу (13)
1:1 Балджийски (35)
2:1 Антов (44)
2:2 Минков (73)
2:3 Христов (90)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 26. Валентин Антов (к), 18. Брадли Мазику, 2. Юрген Матей, 21. Амос Юга, 17. Тонислав Йорданов, 20. Тиаго Родрогес, 13. Юнус Санкаре, 7. Енрике Рафаел, 22. Али Соу

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 9. Томи Юрич, 11. Петър Занев, 15. Кристиян Малинов, 10. Стефано Белтраме, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 5. Ангел Лясков, 16. Асен Дончев, 24. Марк-Емилио Папазов, 14. Жул Кейта, 4. Божидар Чорбаджийски, 6. Митко Митков, 3. Жеферсон Телес, 8. Греъм Кери

МОНТАНА: 1. Мартин Орлинов, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов, 33. Стефан Цонков, 10. Владимир Айтов, 20. Димитър Илиев, 13. Йордан Йорданов, 21. Борислав Балджийски, 16. Николай Цветков, 8. Тони Тасев, 11. Николай Минков