Черно море попиля Локо ГО в последната си контрола

“Моряците” спечелиха с разгромното 6:1 на своя стадион

Черно море записа разгромна победа в последната си контрола от предсезонната подготовка. “Моряците” победиха тима на Локомотив Горна Оряховица с 6:1 на стадион “Тича” във Варна. Матиас Курьор на два пъти в 18-ата и 26-ата минути,  Васил Панайотов в 45-ата вкара страхотен гол от центъра на терена, Денислав Ангелов в 66-ата и 89 минути, и Радослав Златев в 76-ата реализираха за варненци. Гостите намалиха чрез Петър Чалъков в 38-ата минута. В мача Илиан Илиев използва 13 юноши излезли от школата на Черно море, като голяма част са от отбора на “зелено-белите” в елитната група до 19 години.

Срещата започна с натиск на Черно море и до средата на първата част “моряците” създадоха куп положения пред вратата на съперника. В 12-ата минута Стефан Станчев стреля опасно с глава след центриране от корнер на Илиан Илиев, но покрай гредата. В 14-ата Исмаил Иса получи пас в наказателното поле от Матиас Курьор, успя да овладее и да отправи удар, но се получи рикошет и кълбото излезе в корнер, от който не последва нова опасност пред вратата на Християн Христов.
Две минути по-късно Курьор отправи страхотен удар от движение, но стражът на гостите изби в корнер. След изпълнението му Исмаил Иса стреля с глава, но покрай страничната греда.

В 18-ата Матиас Курьор с глава изведе “моряците” напред в резултата. Нападателят засече центриране на Стефан Станчев. В 26-ата минута Стефан Велев намери Курьор пред границата на наказателното поле, който финтира бранител и стреля за 2:0. В 31-вата минута Владо Мирчев бе изведен сам срещу вратаря и стреля, но Иван Дюлгеров успя да спаси. В 38-ата минута Петър Чалъков бе изведен на добра позиция и прати топката в далечния ъгъл за 2:1.

Малко след това Иван Дюлгеров не успя да отиграе топката по най-добрия начин и позволи на футболист на гостите да я отнеме и стреля от малък ъгъл, но в аут. В последната минута на първата част Васил Панайотов отне топката в централния кръг и с много техничен изстрел успя да прехвърли вратаря Християн Христов за 3:1.

В 49-ата минута Исмаил Иса получи топката встрани от наказателното поле, промуши топката между краката на бранител и стреля от малък ъгъл, но топката се отби в страничната греда и излезе в аут. В 51-вата Матиас Курьор от близо не можа да уцели топката и пропусна да реализира нов гол във вратата на Локомотив.

В следващата атака Иса сложи топката на главата на Стефан Велев, но той стреля право в ръцете на вратаря на гостите. В 57-ата минута Петър Чалъков изпревари Емил Янчев и му отне топката. Напредна сам срещу Иван Дичевски и стреля, но младият вратар на Черно море успя да спаси с крак. В 66-ата минута влезлият на смяна Денислав Ангелов покачи на 4:1. Стефан Велев се възползва от грешка на вратаря на Локо ГО и отне топката, подаде към Ангелов, който на празна врата реализира нов гол.

В 70-ата минута Илиан Илиев направи седем смени. В игра се появиха юношите Росен Стефанов, Павел Георгиев, Златин Михайлов, Мартин Дичев, Николай Златев, Петър Вуцов и Радослав Златев. Те заеха местата на Стефан Станчев, Виктор попов, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Патрик Андраде, Илиан Илиев и Стефан Велев.

В 76-ата минута Радослав Златев засече с крак центриране отдясно и реализирза за 5:1.

В 89-ата минута Денислав Ангелов с бомбен удар оформи крайното 6:1.

Лудогорец пусна билетите за Крумовград

Вижте какво съобщиха от Разград

Изтеглиха жребиите за полуфиналите при ветераните и купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) ще спори с Ботев (Враца) за място на финала

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона