ОБЗОР: Рома си подари победа над шампиона за финал на сезона (РЕПОРТАЖИ)

Златан пак вкара, Милан с лесна победа срещу Каляри, вижте резултатите от днешните мачове в серия "А"

Рома спечели с 3:1 гостуването си на шампиона Ювентус от последния кръг в Серия "А". "Вълците" допуснаха ранен гол, но не се предадоха и стигнаха до заслужен обрат. Резултатът не повлия на крайното класиране на нито един от двата отбора. "Бианконерите" предсрочно си осигуриха титлата, докато столичани са пети и ще играят в Лига Европа.

Треньорът на домакините от Торино Маурицио Сари беше дал почивка на някои ключови играчи, сред които и Кристиано Роналдо. Само след шест дни тимът му приема Лион в реванша от 1/4-финалите на Шампионска лига. Юве изостава с 0:1 след първата среща.

Домакините откриха резултата още при първата си възможност. В 5-ата минута Бернардески подаде към Рабио на първата греда, той продължи към Игуаин, който отблизо засече топката във вратата за 1:0.  В 23-ата Рома се върна в мача. Пероти центрира, Калинич се пребори във въздуха с Даниеле Ругани и с глава насочи топката във вратата за 1:1.  Минута преди края на редовното време на първата част Данило и си изпроси дузпа, а Диего Пероти бе точен от бялата точка. Гостите стигнаха и до трети гол в 54-ата минута, след като Пероти хладнокръвно реализира.

Милан разби с 3:0 Каляри на “Джузепе Меаца”. Рагнар Клаван си отбеляза автогол. Златан Ибрахимович пропусна дузпа, все пак успя да се разпише. Саму Кастийехо оформи крайния резултат. "Росонерите" финишират на шеста позиция и също ще участват в Лига Европа.

В 11-ата минута Рафаел Леао отправи удар, при който топката се отби в далечната греда, след което и в крака на Клаван и се озова в мрежата на гостите. В 43-ата съдията отсъди дузпа за домакините за игра с ръка на Себастиан Валукиевич. Краньо обаче закова топката при изпълнението на Ибрахимович от бялата точка. В 55-ата Ибрахимович се реваншира, след като удвои аванса на "росонерите". След само две минути те вече водеха с три гола разлика. Кастийехо осъществи двойно подаване с Бонавентура, обърна се и направи резултата 3:0.