ЛОКО (ПД) ПАК ГО НАПРАВИ! И Суперкупата е "черно-бяла" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Капитанът Димитър Илиев вкара фамозен гол в 89-та минута

Носителят на Купата на България Локомотив Пловдив спечели и Суперкупата, след като се наложи с 1:0 над шампиона на efbet Лига Лудогорец. Брилянтно изпълнение на капитана Димитър Илиев в 89-ата минута донесе трофея за пловдивчани. Иначе през първата част гол на Лудогорец бе отменен, а Локомотив също вкара малко преди почивката, но отново имаше вдигнат флаг за засада. В 65-ата Икоко получи директен червен картон, след като изблъска Масоеро. Така Локомотив Пловдив печели трофея за втори път, а Лудогорец пропусна да вдигне Суперкупата за пети път и да стане абсолютен рекордьор в надпреварата.

Двата тима подходиха предпазливо в първите минути, без да поемат излишни рискове в предни позиции.

В 12-ата Петър Витанов и Анисе се сблъскаха неприятно, футболистът на Локо Пд получи контузия и бе заменен, като в игра на негово място влезе Малембана.

В 19-ата Дан Битон отправи силен далечен удар, Луков опита да улови, но изпусна топката. Жоржиньо овладя, финтира вратаря, но преди да нанесе удар Карагарен влезе с шпагат в краката му, вместо обаче да избие, прати в мрежата. Попадението обаче не бе зачетено, тъй като Жоржиньо бе в засада при удара на Битон.

В последните минути на първата част гостите бяха по-активни в предни позиции, като дори стигнаха до гол в 44-ата, който не бе зачетен заради вдигнат флаг от страничния рефер. Умарбаев шутира по земя от малък ъгъл, Григоре сложи крак на пътя на топката, получи се рикошет и кълбото мина покрай Ренан, като се насочваше към мрежата, но Томапевич,  който при удара бе в засада, реши да направи добавка с глава, което се оказа грешка и лиши „смърфовете“ от аванс в мача.

Мавис Чибота можеше да застраши вратата на гостите в 50-ата минута, но бе успя да овладее добре топката.

Девет по-късно Аралица получи в пеналта на „орлите“, но се забави при овладяването на топката и ударът му срещна тялото на Григоре.

В 63-ата Карагарен центрира отдясно, Салинас отклони към вратата, но Ренан отби. Топката се удари в Терзиев, след което бранител на домакините изчисти в корнер. „Смърфовете“ имаха претенции, че кълбото е срещнало ръката на Терзиев, но главният рефер не отсъди нарушение в полза на гостите.

Секунди след това Лудогорец получи сериозен удар. При спряна игра Икоко блъсна на два пъти Масоеро, което доведе до изгонването на французина и домакините трябваше да доиграят двубоя в намален състав.

В 65-ата Салинас шутира силно към горния десен ъгъл, като малко не му достигна да даде преднина на своя тим.

„Железничарите“ опитаха да се възползват бързо от численото си предимство, като организираха няколко добри атаки, но отбраната на разградчани се справи с натиска и задържа резултата непроменен.

В 89-ата минута „железничарите“ нанесоха решаващия удар. Алмейда подаде по земя към Карагарен, той без да спира отклони технично към Димитър Илиев и капитанът на гостите в движение прати неспасяемо в долния десен ъгъл.

Лудогорец не успя да отвърне до края на двубоя и Локомотив Пловдив спечели за втори път в своята история трофея.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Лудогорец - Локомотив Пловдив 0:1
0:1 Димитър Илиев (89)

90+4 Край на двубоя! Локо Пд се наложи с 1:0 над Лудогорец и ще вдигне Суперкупата!

90+3 Момчил Цветанов заменя Салинас, който се забави при излизането си и получи и жълт картон.
90 Четири минути добавено време.
90 Димитър Илиев получи жълт картон, тъй като след попадението свали фланелката си.
89 ГОООЛ!!! Локомотив повежда!!! Алмейда пусна по земя за Карагарен, той веднага отклони технично към Димитър Илиев, а капитанът на "смърфовете" в движение прати неспасяемо в далечния ъгъл!

86 Слаб удар на Томашевич в обсега на Ренан.
84 Удар по земя на Малембана е блокиран от Григоре.
83 Доминик Янков заменя Чибота.
81 Опасен удар с глава на Алмейда, топката мина над напречната греда.
79 Георги Минчев прави своя дебют с Локо Пд, заменяйки Аралица.
73 Аралица получи жълт картон за оспорване на съдийско решение.
71 Жълт картон за Григоре.
70 Битон и Сантана са заменени, Дяков и Моци влизат в игра.
69 Томашевич центрира от левия фланг, Тауата изби с глава, но прати в Карагарен, който овладя на гърди и пробва силен удар, но Ренан бе на правилното място и изби.
65 Малшанс! Салинас отправи мощен удар към горния десен ъгъл, като кълбото мина на сантиметри от целта!
65 Директен червен картон за Икоко, който изблъска на два пъти Масоеро без топка.
65 Жълт картон за Масоеро.
63 Карагарен пробва пас отдясно, Салинас засече към вратата, но Ренан успя да избие. Топката се отби в Терзиев, след което бе изчистена в корнер. Гостите имаха претенции, че капитанът на Лудогорец е играл с ръка, но не бе отсъдена дузпа в полза на пловдивчани.
61 Жълт картон за Чибота.
59 Пропуск на Аралица. Нападателят на Локомотив получи в наказателното поле, но се забави много при овладяването на топката, след което ударът му бе блокиран.
57 Смяна в Лудогорец, влиза Кешеру, заменен е Жоржиньо.
50 Добро извеждащо подаване за Чибота, който не успява да спре топката.
46 Начало на второто полувреме.
45+3 Край на първата част.
45+2 Карагарен центрира от корнер, удар на Салинас бе блокиран, последва нов пас на Карагарен, при който Аралица стреля към вратата, но Ренан успя да избие.
45 Три минути добавено време.
44 В ответната атака Чибота за малко не реализира с глава след неразчетено излизане на Луков, но топката не намери очертанията на празната врата.
44 Гостите бележат, но голът е отменен заради засада. Умарбаев нанесе добър удар по земя, топката бе отбита от Григоре и мина покрай Ренан, като кълбото летеше към вратата, но Томашевич реши да направи добавка и вкара с глава, а именно бранителят на Локомотив бе в положение на засада.
38 Добра атака на Локомотив, която завърши с опит за задна ножица на Аралица, но нападателят не намери очертанието на вратата.
34 Неточен удар с глава на Аралица.
26 Удар на Битон в стената, токпата излиза в корнер.
25 Милош Петрович получава жълт картон, след като фаулира Дан Битон на метри от наказателното поле.
23 Умарабев центрира в наказателното поле, Ренан излезе да улови, но изпусна топката. Вратарят на "орлите" все пак се поправи и блокира удар на Масоеро.
19 Дан Битон нанесе далечен удар, който изненада Луков и вратарят на гостите изпусна топката. Жоржиньо овладя, финтира стража, след което Карагарен влезе с шпагат и в опита да избие вкара във вратата. Попадението обаче не бе зачетено, тъй като Жоржиньо бе в засада при удара на Битон.
15 Петър Витанов няма да може да продължи двубоя и е заменен, на негово място в игра влиза Малембана.
12 Тежък сблъсък между Анисе и Витанов, налага се да излязат лекарските екипи.
9 Извеждащо подаване за Аралица, който обаче е в положение на засада.
7 Центриране на Жоржиньо, Луков не изби добре с една ръка, но бранител на Локомотив изкара в корнер.
2 Добра атака отляво на Локомотив, но Аралица не успя да подаде точно в пеналта.