ОБЗОР: Юнайтед с нова победа срещу ЛАСК след обрат (РЕПОРТАЖИ)

Вижте резултатите от играните днес мачове в Лига Европа

Манчестър Юнайтед спечели с 2:1 домакинството си на ЛАСК от Лига Европа. Мениджърът Оле Гунар Солскяер си беше позволил да даде почивка на някои основни играчи, а тимът му се нуждаежеше от обрат, за да запишат втори успех срещу този съперник. "Червените дяволи" имаха ванс от 5:0 след първия мач и продължават на 1/4-финалите, където ще срещнат Копенхаген. По-рано днес датчаните победиха с 3:0 Истанбул Башакшехир и с общ резултат 3:1 елиминираха съперника си.

На "Олд Трафорд" гостите поведоха с гол на Филип Визингер в 55-ата минута. Само две по-късно Джеси Лингард изравни. Успехът на Юнайтед донесе Антони Марсиал. Той се разписа в 88-ата минута.

Европейските клубни турнири се завърнаха с четири мача от надпреварата. След 4 месеца чакане се изиграха три реванша, а Интер елиминира Хетафе в една среща на неутрален терен.

Всички двубои започнаха с минута мълчание в памет на жертвите на пандемията от коронавирус.

Утре ще станат ясни и останалите четири отбора, които ще продължат на 1/4-финалите в Лига Европа.