ИСТОРИЧЕСКИ ПОГРОМ! Байерн (М) изравни Барселона със земята с осем гола! (СНИМКИ+ВИДЕО)

Германският шампион изигра един от най-великите мачове в историята на Шампионската лига, кошмар за Меси и компания

Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) записа историческа победа на 1/4-финалите на Шампионската лига, след като буквално размаза Барселона с 8:2 на "Естадио Да Луж" в Лисабон, където се изиграват последните мачове от турнира тази година.

"Немската машина" шокира цяла футболна Европа с доминиращата си игра и постави на колене гранд като Барселона, като продължи походът си към титлата с перфектен рекорд - девет победи от девет мача. Тази загуба е и най-сериозното поражение за Барселона в цялата им история в европейските клубни турнири.

В третата минута каталунците развиха хубава контраакция. Меси подаде вдясно за Сержи Роберто, който центрира ниско и Жером Боатенг чукна пред Луис Суарес. В ответната атака защитата на “лос кулес” се огъна и получи гол. Жорди Алба закъсня да посрещне Томас Мюлер. Германецът подаде в наказателното поле за Левандовски, който му върна и Мюлер реализира с удар от 15 метра - 0:1.

В осмата минута Алба се стрелна отляво, измъкна се от засадата и подаде опасно в наказателното поле. В опита си да пресече подаването към Луис Суарес Дейвид Алаба изрита топката и прехвърли ефектно Мануел Нойер за 1:1. Лудият футбол продължи. В деветата Луис Суарес беше изведен на стрелкова позиция, но не успя да чукне покрай вратаря. След последвалия корнер Меси центрира към далечната греда, Суарес се размина с топката, тя тупна и се удари в гредата.

Гнабри открадна топка в центъра от Роберто и веднага намери Перишич отляво, който продължи уверено напред, навлезе в наказателното поле и с диагонален шут разстреля Тер Стеген.В 28-ата минута Байерн нанесе нов удар. Горецкка изведе с едно докосване Гнабри в наказателното и германецът покоси по хладнокръвен начин каталунската врата за 1:3.

Всичко в срещата приключи още в 31-ата минута. Томас Мюлер се пребори на първа греда за топката след центриране от дясното крило на Кимих и по брилянтен начин матира своя сънародник Тер Стеген.

В 57-ата минута Барселона върна един гол. Меси намери на левия фланг Алба, който подаде към Суарес в центъра на наказателното поле, след което уругваецът финтира Боатенг, за да прати топката в долния ляв ъгъл на Нойер - 2:4.

Искрата надежда на Барселона угасна бързо. В 63-ата Алфонсо Дейвис направи за смях Нелсон Семедо. Защитникът на баварците нахлу по аутлинията и извади топката за Кимих, който се разписа с лекота за 2:5.

В 77-ата минута Суарес подаде към Меси вляво в наказателното поле и аржентинецът изпита Нойер, който отново бе безпогрешен. 5 минути след това Коутиньо центрира в малкото наказателно поле и непокритият Левандовски отбеляза безпроблемно за 2:6 с глава редовния си гол.

Само секунди по-късно Филипе Коутиньо, който е собственост на каталунците на свой ред се разписа след асистенция на Мюлер. Крайното 2:8 оформи пак бразилския халф, който се възползва от подаване на Лука Ернандес с глава в наказателното поле и от непосредствена близост промуши топката зад Тер Стеген за осми път.

Така на полуфиналите в Шампионската лига Байерн очаква победителя от мача между Манчестър Сити и Олимпик Лион, а в другия поток РБ Лайпциг ще мери сили с ПСЖ.

Барселона - Байерн (М) 2:8