ЛЕГЕНДАТА Е ЖИВА ПОВЕЧЕ ОТВСЯКОГА! Локо (Сф) с трета поредна победа!!!

Септември (Симитли) преби Пирин, вижте какво се случи във Втора лига

Локомотив (София) е едноличен лидер във Втора лига след третия кръг.

Столичните „железничари“ останаха единствени с пълен актив от точки, след като постигнаха драматичен успех с минималното 1:0 при визитата си на Нефтохимик.

Голът на стадион „Лазур“ в Бургас падна дълбоко в добавеното време и бе дело на Мартин Василев в 93-ата минута, а в 75-ата домакините останаха с човек по-малко и в крайна сметка трябваше да се примирят със загубата.

Междувременно Литекс спечели също с 1:0 гостуването си на дубъла на Лудогорец, който стартира сезона с два успеха, но днес регистрира поражение след попадение на Иван Митрев в 73-ата минута.

Домакините също завършиха срещата с човек по-малко, защото капитанът им Иван Йорданов получи втори жълт картон малко преди почивката.

Спортист (Своге) пък записа първи успех, тъй като победи с 2:0 друг новак - Добруджа, в един от трите мача, с които стартира днешната програма.

Всеки от тях приключи с победа за домакините, тъй като Янтра и Хебър също се поздравиха с успехи, надделявайки съответно с 2:1 над Витоша (Бистрица) и с класическото 3:0 над Струмска слава.

Тимът от Габрово надделя над доскорошния участник в efbet Лига на своя стадион "Христо Ботев" с попадения на двамата братя - Пламен и Християн Кожухарови. Единственият гол за тима на Асен Букарев дойде в самия края на срещата и бе дело на Марио Дилчовски.

След това се изиграха други три срещи, а в една от тях се стигна и до голямата изненада на кръга, тъй като в Симитли отборът на Септември победи с 2:0 гостуващия Пирин (Благоевград), който направи мащабна лятна селекция и има амбиции за промоция в елита. Точни за домакините бяха Запро Динев в 16-ата и Петър Петров в 34-ата минута.

По традиция Novsport.com проследи всички резултати в реално време.

5. Янтра (Габрово)                         3    2   0   1    4:5     6
6. Миньор (Перник)                        3    2   0   1    6:3     6
7. Хебър (Пазарджик)                    3    1   2   0    4:1     5
8. Септември (София)                   2    1   1   0    4:1     4
9. Кариана (Ерден)                         3    1   1   1    5:3     4
10. Пирин (Благоевград)                 3    1   1   1    5:4     4
11. Спортист (Своге)                         3    1   0   2    2:5     3
12. Созопол                                       3    0   2   1    5:6     2
13. Локомотив (Горна Оряховица)    3    0   1   2    2:5     1
14. Нефтохимик (Бургас)                  3    0   1   2    1:5     1