Мощен Мидтиланд изхвърли Лудогорец, украински престъпник не даде 1000 процентова дузпа (СНИМКИ+ВИДЕО)

Датският тим доминираше през целия мач, вкара гол в 78-та минута, но съдийската грешка е факт

Българският шампион Лудогорец се прости с мечтата си да влезе в групите на Шампионската лига този сезон. Във втория си мач от квалификациите за най-големия европейски клубен турнир разградчани отстъпиха с минималното 0:1 на Мидтиланд при домакинството си на "Хювефарма арена".

Датчаните показаха много добра игра, но престъпно отсъждане на неопитния украйнски съдия Денис Шурман при 0:0 изигра ключова роля за крайния изход на двубоя.

В шестата минута Божидар Краев получи жълт картон, след като опита задна ножица в наказателното поле на Лудогорец, но уцели лошо Драгош Григоре и съдията Шурман вдигна картона.

Първият голям шанс дойде в деветата минута, когато Алекс Сантана сбърка при изнасянето на топката, Андерс Драйер открадна и подаде за Ерик Святченко. Капитанът на "червените" отправи силен диагонален удар, но Ренан с една ръка изби в корнер.

В 23-ата минута дойде нова опасност пред вратата на Лудогорец. Драйер получи извеждащ пас отдясно от Сори Каба, след което финтира елегантно Недялков. Той върна назад в наказателното поле към Авер Мабил, който стреля с десния си крак, но неточно. Миг по-късно Краев не успя да накаже засуетяване в наказателното поле от защитата на Лудогорец, след като Григоре преди българинът да стреля изчисти в ъглов удар.

В 33-ата минута стражът на българския шампион направи още едно спасяване. Мабил стреля с десния крак, но Ренан се намеси добре и улови. Три по-късно Лудогорец изпълни свободен удар. Каули Оливейра центрира в наказателното поле на "вълците" към Козмин Моци. Румънецът засече с глава, но доста слабо и не затрудни по никакъв начин Йеспер Хансен.

В 42-ата минута Огочукво от Мидтиланд направи страхотен за отбора си тактически фаул, след като събори Кешеру в половината на датчаните. Румънецът вляво имаше подкрепата н Чибота и Анисе и Лудогорец можеше да създаде голово положение, но снажният тъмнокож бранител извърши фаул, за който получи и жълт картон. В последните секунди на първото полувреме нападателят на Мидтиланд Сори Каба стреля с глава, но доста неточно.

След почивката датчаните отново стартираха с натиск. Божидар Краев бе намерен с центриране отляво в наказателното поле на "орлите", Григоре не успя да му противодейства и плеймейкърът на "вълците" върна назад за Мабил. Той стреля силно с левия крак, но и неточно - аут.

В 51-ата минута Краев бе изведен от Каба, а Ренан продължи да следва българина по аутлинията и остави вратата си опразнена. Краев върна към Драйер, който центрира за Каба, но той с глава не намери очертанията на вратата на Ренан – аут.

Малко след това Авер Мабил изпълни пряк свободен удар в близост до наказателното поле на българския отбор, но Ренан улови.

В 64-та минута се стигна до скандално съдийско решение. Лудогорец открадна топката пред наказателното поле на Мидтиланд, Сантана не успя да стреля, кълбото се озова в Каули, който отправи мощен изстрел в очертанията на вратата, но той беше блокиран с очевидна ръка от Паулиньо.

Украинският рефер Шурман обаче замълча, като вместо да отсъди наказателен удар и да вдигне 100%-ов червен картон на бранителя в червено, той реши да посочи флагчето за ъглов удар.

Така се стигна до 77-та минута, когато Брумадо отправи мощен изстрел по земя, но Ренан спаси. Стигна се до корнер пред вратата на Лудогорец, който се оказа фатален. При изпълнението му на първа греда беше пропуснато очевидно нарушение срещу Ренан, а след поредица от карамболи и топка във въздуха, кълбото се озова в спорна зона между Моци и Ренан и най-съобразителен там се оказа Брумадо, който мушна топката под плонжа на стража на българския шампион за 0:1.

В последните минути Лудогорец хвърли всички сили напред, но голът така и не падна. В четвъртата минута на продължението разградчани имаха шанс от пряк-свободен удар да пратят мача в продължения, като дори Ренан се включи, но Баджи не успя да стреля, а при центрирането му никой в зелено не успя да намери добре топката.

Така Лудогорец продължава европейското си участие в Лига Европа и все още може да си осигури европейски мачове през есента.

Лудогорец - Мидтиланд 0:1
0:1 Брумадо 78

Стартови състави:

Лудогорец: Ренан, Сисиньо, Григоре, Моци, Недялков, Баджи, Сантана, Чибота, Анисе, Каули, Кешеру

Мидтиланд: Хансен, Андерсон, Святченко, Шолц, Да Силва, Огочуклу, Каюсте, Дрейер, Краев, Мабил, Каба

90 - Край на мача!

90+4 Разградчани имаха шанс от пряк-свободен удар да пратят мача в продължения, като дори Ренан се включи, но Баджи не успя да стреля, а при центрирането му никой в зелено не успя да намери добре топката.

82 - Драйър излезе очи в очи с Ренан, но стражът на Лудогорец успя да спаси

78 - ГОЛ за Мидтиланд! След серия от карамболи в наказателното поле на Лудогорец топката стигна до Брумадо, който успя да промуши топката покрай Ренан и топката се озова в мрежата на българския тим.

77 - Страхотно спасяване на Ренан с крак, след като Брумадо стреля мощно по земя

70 - Точен удар на Каули, но Хансен спасява без затруднения

64 - Kaкви шансове пред Лудогорец! Първо Сантана не успя да отправи удар към врата от около 10 метра, след това и Каули бе блокиран, а удар с глава беше изчистен от голлинията на Мидтиланд! Повторенията показаха и, че при удара на Каули има игра с ръка на бранител на гостите, но дузпа не е отсъдена

60 - Удар на Мабил от пряк-свободен удар, но Ренан е на правилното място и улавя

48 - Мощен удар на Мабил от дистанция, топката профучава над напречната греда на Лудогорец

46 - Начало на второто полувреме!

45 - Край на първата част!

33 - Мабил стреля от дъгата на наказателното поле, но Ренан спасява

24 - Гостите се задържаха сериозно в наказателното поле на Лудогорец

9 - Мощен удар на Святченко, след като открадна топката пред наказателното поле на Лудогорец, но Ренан спаси в корнер

5 - Божидар Краев получава жълт картон след неразчетен опит за задна ножица в наказателното поле на Лудогорец.