СЛЕД ХОДЕНЕ ПО МЪКИТЕ: Лудогорец надви аутсайдера Етър (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резервите Кешерю и Чибота донесоха успеха и качиха шампионите на върха в Efbet лига

Лудогорец победи с 2:0 Етър при гостуването си във Велико Търново. В мача помежду им от 4-ия кръг на efbet Лига, нивото на футбола не беше от най-високите, след като през по-голямата част от времето домакините се стремяха да не получат гол, а разградчани трудно пробиваха бетона пред Господинов.

Успехът за момчетата на Павел Върба ги върна към победите, след като през седмицата отпаднаха от Мидтиланд по пътя си към групите на Шампионската лига.

Oще в първата минута Ихинио Марин имаше възможност за гол, но ударът му мина над вратата. Първото статично положение за гостите дойде в петата минута. Каули центрира на първа греда след корнер, топката бе отклонена към Жоржиньо, който отправи изстрел с глава, но в аут.

В 27-ата минута Текпетей показа отлична визия и копна топката над защитник, опитавайки се да намери Марин, но противниковият играч все пак изби в корнер. След него обаче отбраната се справи с опасността.

5 минути след това дойде най-добрия шанс за "болярите". Никола Колев пое топката и шутира с десния крак отдалеч, но тя излезе на сантиметри в аут.

В 35-та минута Ихинио Марин отново се оказа на най-добрата позиция за гол, но неговият опит с левия крак бе избит в ъглов удар.

След почивката двата отбора не показаха нищо интересно в първите 20 минути. В 65-ата минута влезлият като резерва Клаудиу Кешеру изпълни пряк свободен удар, след който обаче топката профуча леко встрани от лявата греда на Господинов.

В 73-ата минута Кешеру бе изведен на стрелкова позиция в наказателното поле, но не успя да си поеме по хубав начин топката и защитник изби в корнер. След неговото изпълнение Григоре се извиси над всички и отправи силен удар, но Анатоли Господинов се отличи със страхотно спасяване.

В 80-ата минута резултатът най-накрая бе открит. След като Иванов първоначално пресече подаване на Чибота, топката се озова у Кешеру, който без да се замисля отправи силен шут по земя с десния крак, с който препарира Господинов и откри резултата - 0:1.

В първата минута на добавеното време и другата резерва Мавис Чибота записа името си сред голмайсторите и оформи крайното 0:2 с прецизен удар в долния ляв ъгъл на Господинов.

Така Лудогорец излезе на първото място с девет точки - една пред досегашния лидер Берое. Утре ЦСКА и Локомотив (Пловдив) имат шанс при успехи да изместят разградчани до третото място. Етър пък остава на последното място без спечелена точка.

Етър - Лудогорец 0:2