"Червено-черният" експрес мина и през осакатената Добруджа (ВИДЕО)

Локо Сф останаха непобедени във Втора лига и дръпнаха с 6 точки на върха след класика в Добрич

Походът на Локомотив (София) към завръщането в елита продължава с пълна сила!

Днес "червено-черният" експрес мина с лекота през Добрич, налагайки се с класическото 3:0 като гост на Добруджа в първия мач от шестия кръг на Втора лига.

Благодарение на успеха си столичните „железничари“ вече имат 16 точки и аванс от 6 на върха пред преследвачите преди изиграването на останалите двубои.

Домакините пък останаха с 5 в своя актив, но трябва да отчетем, че имаха сериозни кадрови проблеми и много трудно успяха да съберат нужните 14 футболисти за мача, защото 8 играчи дадоха положителни проби за коронавирус преди мача.

Така наставникът им Светослав Петров заложи на трима юноши сред титулярите, а още толкова остави на пейката.

Това се отрази на двубоя и още в четвъртата минута Александър Александров реализира едно от двете си попадения на стадион „Дружба“ в Добрич.

В 39-ата пък Ивайло Лазаров пропусна дузпа, а точно преди почивката Светослав Диков удвои аванса на Локо Сф.

Домакините все пак трябва да бъдат похвалени за показаното в двубоя, като малко преди края удариха и греда след отлично изпълнение на свободен удар от Ивайло Лазаров.

Те обаче нямаха късмет и още в началото инкасираха попадение, тъй като в четвъртата минута Александров засече с глава центриране отляво и не остави шансове на вратаря.

След попадението Добруджа заигра по-силно в търсене на изравняването и бе близо да стигне до такова, защото в 39-ата минута получи дузпа за нарушение в пеналта.

Ивайло Лазаров застана зад топката, ала неговият адаш Ивайло Лазаров успя да спаси изстрела му от бялата точка и така запази преднината на Локомотив.

Точно преди почивката пък Светослав Диков я удвои, също с глава, след центриране от корнер, което сякаш окончателно сломи домакините.

Скоро след началото на второто полувреме те допуснаха и трети гол, дело пак на Александър Александров в 54-ата минута.

В 84-ата Лазаров удари гредата и в крайна сметка Добруджа не можа да реализира почетно попадение, макар че вероятно заслужаваше такова заради силната си игра, въпреки липсата на осмина заразени и двама контузени футболисти.

Добруджа - Локомотив (София) 0:3

0:1 Александър Александров 4
0:2 Светослав Диков 45
0:3 Александър Александров 54

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Добруджа: Василев, Михалков, Дончев, Идризов, Андреев, Кадир, Василев, Адемов, Лазаров, Цачев, Митев;

Локомотив (София): Василев, Педро, Петков, Василев, Орачев, Семерджиев, Милошев, Николов, Милев, Диков, Александров;
Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона