НОВ ШОК ЗА ПСЖ: Марсилия ликува след меле и 5 червени картона във френската класика (ВИДЕО)

Товен вкара единствения гол на „Парк де Пренс“, завърналият се Неймар и още четирима изгонени в края

Кошмарът за ПСЖ, започнал със загубата от Байерн (Мюнхен) с 0:1 във финала на Шампионската лига, сякаш няма край.

След това съставът на „принцовете“ бе покосен от коронавирус, после загуби от Лил с 0:1 и на старта в Лига 1, а сега отстъпи също с 0:1 и пред Олимпик Марсилия във френската класика.

За капак, в края на двубоя, който се игра на „Парк де Пренс“, играчите на двата отбора се сбиха и бяха показани общо пет червени картона.

Последният бе за звездата Неймар, който тъкмо се завърна в строя, но бе изгонен след разглеждане на ситуацията с ВАР, докато единственото попадение в срещата реализира Флориан Товен в 31-ата минута.

След този гол двата тима си вкараха по още един, но попаденията не бяха зачетени.

Срещата бе изпъстрена от сблъсъци по терена и много слабо съдийство, което изнерви играчите и в крайна сметка се стигна до мелето дълбоко в добавеното време.

Иначе ПСЖ започна мача доста настъпателно и още във 2-ата минута бе близо до откриване на резултата. Идриса Гей отправи опасен удар, но Стив Манданда отговори с блестящо спасяване. След това в 18-ата минута Неймар получи отлично центриране, но изстрелът му с глава не намери вратата.

В същото време Марсилия чакаше своя шанс и той дойде в 31-ата минута. Тогава при едно центриране от фаул Флориан Товен изскочи зад защитата и отблизо успя да промуши кълбото в близкия ъгъл на вратата за 0:1.

В 45-ата минута гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Андер Ерера в наказателното поле, но такава не бе отсъдена.

Парижани отново натиснаха в началото на втората част. В 57-ата минута след страхотна многоходова атака топката стигна до Пабло Сарабия на чудесна позиция в пеналта, но отново Манданда направи страхотно спасяване.

Три минути по-късно ветеранът под рамката на Олимпик спря и Неймар след опасен далечен удар на бразилеца.

В 62-ата минута Анхел ди Мария бе изведен зад защитата и вкара, но голът не бе зачетен заради засада на аржентинеца.

В 65-ата минута и попадение на марсилци не бе зачетено заради спорна засада. Товен шутира мощно, ударът му бе спасен, но топката попадна в Бенедето, който отбеляза, но съдията вдигна ръката си за засада, вместо да посочи бялата точка.

До края ПСЖ търсеше изравняването с всички сили, но така и не успя да създаде нещо кой знае колко опасно. За капак срещата завърши с грозни сцени на бой между играчите на двата тима и червени картони за Левин Курзава, Леандро Паредес, Дарио Бенедето, Жордан Амави и Неймар.

Така Олимпик Марсилия вече има 6 точки и е на 5-ата позиция във временното класиране, докато ПСЖ записа втора поредна загуба с 0:1 през сезона и е един от четирите отбора без нито една точка в Лига 1.