ЛЕГЕНДАТА Е ЖИВА! ЦСКА с мощен пробив в Европа (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Червените" надвиха БАТЕ Борисов с 2:0, пътят към плейофите е открит

ЦСКА успя да счупи каръка за българските отбори в Европа наречен БАТЕ Борисов! "Армейците" изиграха отличен мач на "Българска армия" и надвиха с 2:0 беларуския тим, с което проължават към третия предварителен кръг на Лига Европа!

Героите за "червените" бяха двама - Густаво Бусато, който спаси дузпа на БАТЕ малко след половин час игра, а първият гол беше отбелязан от Али Соу преди Греъм Кери дълбоко в добавеното време да оформи и крайното 2:0.

Първата добра възможност в мача дойде още в третата минута на срещата, когато Рафаел Енрике бе фаулиран дълбоко в половината на гостите. Последва заучено изпълнение на прекия  свободен удар, след което последва центриране на Мазику отляво, но бранител на БАТЕ успя да изчисти коженото кълбо. В следващите десетина минути играта се пренесе предимно в центъра на терена, като футболистите на двата тима не предприемаха излишни рискове в предни позиции.

В 25-ата минута футболистите на БАТЕ Борисов пропуснаха отличен шанс да поведат в резултата. Отбраната на „червените” бе преодоляна с едно единствено подаване към Вилумсон, който се измъкна от засадата, но не успя да отправи хубав удар и Бусато успя да спаси.

В 33-ата минута гостите стигнаха до дузпа. Вратарят на ЦСКА Бусато действа много наивно и извърши грубо нарушение срещу Вилумсон, удряйки го с юмрук в лицето.

Зад топката застана Неманя Милич, но изпълнението му от бялата точка бе твърде слабо. Нападателят на гостите не успя да насочи добре топката, а от това се възползва Бусато, който плонжира и след като я отби, след това успя да я улови без особени проблеми.

ЦСКА дочака своя миг в заключителните секунди на първата част. След поредната атака по фланговете, Георги Йомов, който се бе преместил отляво, проби добре и стреля силно. Щербицкий успя да избие, но прати топката на крака на Али Соу, който със завидно   хладнокръвие я насочи в мрежата.

Второто полувреме започна с лек териториален превес за гостите от Беларус, които обаче не успяха да затруднят Густаво Бусато. В 55-ата минута Енрике Рафаел проби добре отляво и след като финтира бранител гостите, стреля, но право в ръцете на вратаря на гостите. Секунди по-късно Антов също пробва късмета си, но ударът му с глава бе много слаб и не представляваше трудност за Щербицкий.

В 62-ата минута пред Юнус Санкаре се откри страхотна възможност за изстрел от дистанция. Халфът стреля много силно, но мерникът му изневери и парти топката покрай десния страничен стълб.

Няколко минути по-късно гостите имаха отличен шанс да изравнят резултата. Скавиш стреля от близо 23 метра фронтално срещу Бусато, вратарят на ЦСКА успя да докосне топката, която след това се отби в напречната греда.

В 79-та минута Скавич беше много близо да изравни, но вместо веднага да стреля, когато получи топката в наказателното поле на ЦСКА, той се засуети и Бусато успя да скъси ъгъла и да го спре.

В самия край на добавеното време стражът на гостите Шербицки се включи при центриране за БАТЕ, но изпълнението беше шокиращо зле и Греъм Кери заедно с Тиаго понесоха топката към вратата на гостите и първият я прати в опразнената мрежа за 2:0 и последния съдийски сигнал.

Така ЦСКА ще срещне Б36 Торшавн от Фарьорските острови в следващия кръг за Лига Европа отново на "Българска армия" и гледа позитивно към възможността си да играе плейофи за влизане в групите.

ЦСКА - БАТЕ 2:0
1:0 Али Соу 44
2:0 Кери 90+4

Стартови състави:

ЦСКА: Бусато, Антов, Гълъбов, Матей, Мазику, Юга, Жеферсон, Енрике, Санкаре, Йомов, Соу

БАТЕ Борисов: Шербицки, Филипович, Филипович, Филипенко, Настич, Яблонски, Бага, Вилумсон, Милич, Нехайчик, Скавиш

90+4 - Край на мача!

90+4 - ГОООЛ за ЦСКА! "Армейците" слагат точка на спора, след като Шербицки се включи напред при центриране и остави вратата си празна, а Греъм Кери проби на парад към вратата и вкара!

90 - Четири минути са добавени към редовното време!

79 - Скавич обърка напълно атаката на БАТЕ и за щастие Бусато получи възможност да спаси удара му от близко разстояние

65 - Греда за БАТЕ! Мошен изстрел на Шкавиш беше отбит от Бусато в напречната греда!

62 - Мощен удар на Санкаре, но топката минава на сантиметри от целта!

57 - Центриране и удар с глава на Антов, но Шербицки улавя

55 - Хубав удар на Енрике по диагонал, но стражът на гостите спасява

46 - Начало на второто полувреме в София

45 - Край на първото полувреме

44 - ГОООЛ за ЦСКА! Удар на Йомов не беше спасен добре от Шербицки, а при добавката Али Соу беше безпощаден да прати кълбото в мрежата!

37 - Йомов центрира в наказателното поле и Енрике опита да засече, но е спрян

33 - Бусато успява! Стражът на ЦСКА уцели ъгъла срещу Милич и запазва равенството на "Българска армия"!

32 - Дузпа за БАТЕ! Беларуският тим атакува силн отляво и удар с глава се отби в напречната греда, но след това в разбъркването Бусато събори съперников играч и съдията посочва бялата точка!

18 - Отлична атака на ЦСКА отляво, Енрике полчуи шанс да стреля, но ударът му беше блокиран

13 - Удар на Нехайчик по посока на Бусато, но стражът на ЦСКА няма как да бъде притеснен след слаб изстрел

10 - Поредица от грешки и на двата отбора в центъра на терена. Все още никой от двата тима не може да вземе приемущество

1 - Начало на мача в София!

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона