СЛЕД СКАНДАЛНО СЪДИЙСТВО: Берое поведе в Efbet лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол от засада и пресилен червен картон на Иса доведоха до катастрофа на Черно море - 0:4

Берое оглави класирането в efbet Лига след разгромна победа с 4:0 над Черно море. Заралии поведоха на стадиона в Стара Загора с гол на Кукула, който обаче трябваше да бъде отменен заради засада, каквато не последва. След почивката тимът на Херо вкара още три безответни гола. Кукула отбеляза отново в 51-ата, а седем по-късно Минчев покачи на 3:0. В 68-ата Крум Стоянов, който вече бе направил две асистенции, подаде на Алиун Фал за четвъртия гол в двубоя. В 65-ата минута Исмаил Иса бе изгонен с пресилен червен картон от Радослав Гидженов. Така след успеха Берое вече има 14 точки и измести Лудогорец от първата позиция. Черно море остава с 5 точки след шест изиграни мача.

Гостите имаха първи възможност да открият резултата на двубоя в Стара Загора. В 20-ата минута Исмаил Иса се измъкна от засадата и излезе сам срещу Християн Василев, пробва удар в близкия на вратаря ъгъл, но стражът успя леко да отклони топката, която мина покрай гредата.

Пет по-късно Родриго се контузи и трябваше да бъде заменен принудително.

В 27-ата минута домакините организираха добра атака отляво, а при центриране от фланга Кукула пропусна да засече.

В 40-ата минута Крум Стоянов получи отляво, успя да центрира по земя от самата аутлиния, а в пеналта Кукула с мощен удар прати неспасяемо в горния десен ъгъл. Повторенията обаче показа, че при паса към Крум Стоянов е имало засада, която не беше маркирана от страничния рефер.

Гостите организираха опасна атака в 50-ата минута, когато Виктор Попов намери влизащия на скорост Ангелов, той обаче стреля встрани от целта.

В ответната атака заралии увеличиха преднината си. В 51-ата Крум Стоянов с отличен пас намери непокрития Кукула, който насочи с глава в далечния на вратаря ъгъл – 2:0.

В 58-ата „моряците“ инкасираха и трети гол. Фал получи в пеналта на гостите, Георги Георгиев излезе в опит да улови, но сенегалецът върна назад към Минчев, който технично прати в опразнената врата.

В 65-ата минута Ангелов влезе остро в краката на Исмаил Иса, футболистът на Черно море падна на земята, след което препъна Ангелов, за което реферът Радослав Гидженов реши да му покаже червен картон и „моряците“ останаха в намален състав.

Панайотов отправи топовен изстрел от дистанция в 67-ата и бе близо до това да намали изоставането на гостите, но вратарят на Берое опази мрежата си суха и отклони в корнер.

В ответната атака Крум Стоянов записа третата си асистенция, след като намери Алиун Фал в пеналта и сенегалецът вкара за 4:0.

Макута бе много близо до петия гол за заралии, но Цветомир Панов изби от голлинията в 80-ата минута.

Берое продължи да атакува до последния съдийски сигнал, но без да стигне до пето попадение.

Берое - Черно море 4:0
1:0 Кукула (40)
2:0 Кукула (51)
3:0 Минчев (58)