ИСТИНСКО ДЕРБИ! Голове, драма, обрати, екшън и ЦСКА - Лудогорец 2:2 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата ни участника в Лига Европа с голямо шоу на "Армията"

ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно 2:2 в изпълнено с много емоции и обрати дерби от шестия кръг на efbet Лига.

На стадион "Българска армия" гостите поведоха първи, но "армейците" стигнаха до пълен обрат след почивката преди резервата на гостите Ихиньо Марин да отбележи последния гол за крайното равенство.

Домакините се отчетоха със сериозни пропуски на Санкхаре и Али Соу, а Йомов нацели и напречната греда през първото полувреме. Равенството остави и двата отбора без загуба от началото на сезона, но вече зад едноличния лидер Берое.

Срещата започна много активно за домакините, като в 3-та минута Антов можеше да открие, но не успя да засече добре топката с глава след корнер. Малко след това Али Соу получи на скорост отляво и центрира остор към Йомов, но той не успя да засече добре.

В 11-та минута притвно на логиката Лудогорец откри с първия си точен изстрел. Алекс Сантана реализира с перфектен удар с външен фалц, след като разбъркване пред наказателното поле на ЦСКА прати топката отлично към халфа на гостите, който сложи перфектния край на атаката им.

В 20-та минута Йомов можеше да изравни, след като напредна отдясно, влезе в наказателното поле и стреля ефектно с външен фалц, но Стоянов се намеси не по-малко впечатляващо

Две минути по-късно отново той, но отляво стреля мощно, но напречната греда го спря!

Минута преди почивката Санкхаре направи фрапантен пропуск, след като в разбъркване в наказателното поле се стигна до връщане на топката от страна на Моци и халфът на "червените" прати кълбото в аут от около метър.

След почивката в 62-та минута Али Соу направи сериозен пропуск, след като беше намерен с центриране отляво, но вместо да вкара заби топката в земята с глава.

В 71-та минута обаче ЦСКА най-накрая изравни. Тиаго изпълни корнер отдясно, топката беше изчистена, но право в краката на Кейта, койот бързо я свали и с мошен изстрел матира Стоянов за 1:1.

Само три минути по-късно "армейците" направиха и пълен обрат. Удар по диагонал на Кери беше избит от Стоянов, топката стигна до Григоре, но Санкхаре го изненада и отмъкна кълбото преди да го прати в мрежата!

В 78-та минута Али Соу можеше да покачи до 3:1, но отново след перфектно центриране на Кери той не успя да засече и топката излезе в аут.

Така се стигна до 83-та минута, когато дълъг пас напред беше отлично контролиран от Доминик Янков, който пусна към влизащия от втора позиция Ихиньо Марин, той стреля, а рикошет излъга фатално Бусато, който видя как за втори път получи попадение във вратата си.

Така Лудогорец събра 13 точки и остана на второто място в класирането на една зад лидера Берое, а същата е разликата на ЦСКА от разградчани, като "армейците" са на трето място в таблицата.

ЦСКА - Лудогорец 2:2
0:1 Сантана 11
1:1 Кейта 71
2:1 Санкхаре 74
2:2 Ихиньо 83

Стартови състави:

ЦСКА: Бусато, Матей, Жеферсон, Антов, Гълъбов, Йомов, Санкхаре, Кейта, Мазику, Юга, Соу

Лудогорец: Стоянов, Недялков, Сисиньо, Моци, Григоре, Сантана, Анисе, Каули, Янков, Текпетей, Кешеру

90 - Край на мача. Краен резултат 2:2!

83 - ГОООЛ за Лудогорец! Шампионите изравняват в последните минути, след като Ихиньо Марин беше намерен от Доминик Янков и стреля, а топката след рикошет влетя във вратата на Бусато!

78 - Отлично центриране на Кери сложи топката на главата на Соу, но острието отново не успява да засече правилно

74 - ГОООЛ за ЦСКА! Удар по диагонал на Кери беше избит от Стоянов, топката стигна до Григоре, но Санкхаре го изненада и отмъкна кълбото преди да го прати в мрежата!

71 - ГОООЛ за ЦСКА! Тиаго изпълни корнер, топката стигна до Кейта след изчистване и той с мощен изстрел я прати в мрежата на Стоянов!

67 - Опит за точен удар на Сантана, но голмайсторът на гостите този път не намира очертанията на вратата

62 - Отличен шанс за ЦСКА и нов голям пропуск! Този път центриране отляво намери Али Соу на метър от вратата, но нападателят заби топката в земята и излезе в аут

53 - Страхотно спасяване на Бусато след изстрел на Каули, който беше намерен отлично от Янков

46 - Дадено е начало на второто полувреме в София

45 - Край на първото полувреме

44 - Огромен пропуск на Санкхаре, след като се стигна до разбъркване в наказателното поле на Лудогорец и халфът на ЦСКА получи топката на около метър от врата, но прибързаният му удар мина встрани

44 - Успоредно центриране на Кейта, но Григоре изпреварва Али Соу и чисти в корнер

41 - Опит за центриране на Кейта отляво можеше да се окаже коварен удар, но топката минава над вратата

32 - Жул Кейта беше намерен от Али Соу в наказателното поле и стреля към близкия ъгъл, но изстрелът мина встрани от целта

22 - Какъв малшанс! Пробив и отличен изстрел на Йомов отново е спрян, но този път не от Стоянов, а от напречната греда!

20 - Отличен шанс пред ЦСКА, след като Йомов напредна отдясно, влезе в наказателното поле и стреля ефектно с външен фалц, но Стоянов се намеси не по-малко впечатляващо

11 - ГОООЛ за Лудогорец! Алекс Сантана реализира с перфектен удар с външен фалц, след като разбъркване пред наказателното поле на ЦСКА прати топката отлично към халфа на гостите, който сложи перфектния край на атаката им.

7 - Санкхаре стреля мощно от дистанция, но Стоянов успява да се намеси и избива

6 - Али Соу получи на скорост отляво и центрира остро по земя, но Йомов се подхлъзна и не успя да отиграе топката

3 - Антов беше оставен непокрит при корнер, но той не успя да насочи добре топката с глава

1 - Начало на мача на "Българска армия"!