ОЧАКВАНО: ЦСКА надви Фарьорчетата от Б36 Торсхавн и е в плейофите на Лига Европа! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" играха на приливи и отливи, но постигнаха целта си

ЦСКА се класира за плейофите за влизане в групите на Лига Европа, след победа с 3:1 над гостуващия тим от Фарьорските острови – Б36 Торсхавн. „Армейците“ доминираха през по-голямата част от двубоя и заслужено се поздравиха с успех в третия квалификационен кръг на турнира. Али Соу даде преднина на „червените“ в 27-ата минута, а Георги Йомов удвои за домакините в 38-ата, отбелязвайки първия си гол с екипа на ЦСКА. След почивката Пингел върна едно попадение за Торсхавн (61), но Жул Кейта попари надеждите на гостите за обрат в 83-ата минута, вкарвайки трети гол за „червените“. Така ЦСКА ще срещне победителя от мача Базел – Анортозис, който стартира тази вечер в 21:30 часа.

Двубоят започна с домакински натиск, като в първите минути играта бе пренесена изцяло в половината на Торсхавн, а „армейците“ отправиха няколко точни удара, но без да притеснят сериозно вратаря Хансен.

В 15-ата Жеферсон получи жълт картон за фаул в близост до наказателното поле на ЦСКА. Фредериксберг шутира към долния ляв ъгъл, но Бусато внимаваше и парира.

Атаките на ЦСКА следваха една след друга и натискът на домакините даде резултат в 27-ата. Санкаре намери Али Соу в наказателното поле, след което гамбиецът стреля точно за 1:0.

Йомов можеше да удвои още след две минути, но удар на Йомов бе спасен от Хансен.

В 38-ата Санкаре направи добър пробив, комбинира с Али Соу, който обаче не успя да овладе. Санкаре показа борбеност и си върна топката, пусна към Йомов, който с отличен диагонален удар вкара дебютния си гол с екипа на ЦСКА.

След почивката отново „армейците“ бяха по-дейният тим, като Торсхавн рядко излизаха от своята половина. Това сякаш приспа вниманието на домакините, които бяха наказани в 61-ата минута. Пингел получи в близост до пеналта, освободи се от опеката на Антов и Матей, след което заби топката в мрежата зад Бусато за 2:1.

След попадението гостите изравниха играта и организираха няколко добри атаки, докато ЦСКА видимо свали оборотите.

В 83-ата минута Жул Кейта сложи точка на спора, след като реализира трети гол за тима на Стамен Белчев.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

90 Три минути добавено време.
89 Тиаго отправи опасен удар, вратарят изпусна топката, а Али Соу пропусна да вкара втория си гол в мача.
84 Енрике Рафаел заменя Греъм Кери.
83 ГООООЛ! Кейта бележи! Али Соу пусна по земя за Кейта, който овладя и бързо прати в долния ляв ъгъл за 3:1!

80 Шут на Али Соу встрани от вратата.
77 Матей чисти в корнер при центриране на Агнарсон.
71 Неточен удар в движение на Радосавлевич.
69 Жул Кейта заменя Йомов.
68 Якобсен излиза, на негово място Йохансен.
62 Смяна в ЦСКА, Тиаго заменя Жеферсон.
61 Гол за Торсхавн! Пингел бе намерен в близост до пеналта на ЦСКА, успя да се освободи от Антов и Матей, след което с точен удар намали пасива на своя тим.

59 Радосавлевич и Агнарсон влизат в игра. Заменени са Ели Нийлсен и Самуелсен.
57 Жълт картон за Хейнесен.
52 Шут на Кери от дистанция, но покрай левия страничен стълб.
50 Центриране на Кери, което е спряно от Хансен
46 Начало на второто полувреме.
45+1 Край на първата част.

45 Опасна атака на гостите, но
Пшибилски бе притиснат от бранител и избърза с удара, при което Бусато нямаше проблеми да улови.
44 Неточен удар на Йомов с глава, след пас на Гълъбов.
38 ГОООООЛ!!! Йомов бележи! Санкаре се пребори за топката в близост до наказателното поле, след което комбинира с Йомов, който с точен удар по диагонала вкарва първия си гол с екипа на "армейците".

35 Добро центриране на Йомов отдясно, но няма негов съотборник, който да засече, все пак бранител играе на сигурно и вади в пореден корнер.
32 Греъм Кери центрира от левия фланг, Али Соу засече с глава кълбото, което отскочи коварно в земята, а вратарят на Торсхавн успя все пак да избие в корнер.
29 Добра бърза контраатака на ЦСКА отдясно завършва с удар по земя от Йомов, но Хансен лови.
27 ГООООЛ! ЦСКА повежда! Санкаре изведе Али Соу сам срещу вратаря и гамбиецът хладнокръвно прати в мрежата за 1:0!
26 Жеферсон намери Мазику в наказателното поле, той веднага върна назад към Санкаре, който от добра позиция би много неточно.
25 Жълт картон за Ели Нийлсен.
23 Малшанс! Юрген Матей засече с глава центриране в пеналта, топката влизаше във вратата, но Пингел изчисти от голлинията
!
16 Опасен удар на Фредериксберг към долния ляв ъгъл, Бусато избива в корнер с плонж.
15 Жълт картон за Жеферсон.
13 Удар на Али Соу от дъгата на пеналта, който попадя право във вратаря.
10 Удар на Кери, който не затруднява Хансен.
8 Али Соу задържа добре в наказателното поле на гостите и успя от самата аутлиния да центрира за Санкаре, който засече в движение, но бранител изби в корнер.
6 Удар на Мазику, след рикошет има нов корнер за ЦСКА.
3 Два поредни корнера за ЦСКА, които не водят до опасност пред вратата на гостите.
1 Начало на двубоя!

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона